Trzy medale kalwaryjskich szpadzistów w Pucharze Miasta Kalwarii Zebrzydowskiej

Jerzy Zaborski
Blisko 200 zawodników w wieku od 8 do 17 lat wzięło udział w siódmej edycji Pucharu Miasta Kalwarii Zebrzydowskiej w szpadzie sportowej pod patronatem burmistrza Augustyna Ormantego. Organizatorem był klub Grass-Hopper Kalwaria. Rywalizowano w pięciu kategoriach wiekowych: juniorów młodszych, młodzików, dzieci, zuchów i skrzatów.

W poszczególnych kategoriach wiekowych wśród chłopców zwyciężyli: Jan Waśko – PKSzerm Warszawa (skrzat), Wojciech Wójcik - UKS Kosynier Gliwice (zuch), Marcin Siwek KS Szpada Wrocław - (dzieci), Igor Grzelak SKS Flesz Świdnica - (młodzik), Paweł Urban MKS Gryf Mielec - (junior młodszy).

Wśród dziewcząt najlepsze były: Lena Nitner - RMKS Rybnik (skrzat), Magdalena Budnik - UKS Wołodyjowski Siemianowice Śląskie (zuch), Roksana Dyl - UKS Zawisza Katowice (dzieci), Antonina Halemba - UKS Wołodyjowski Siemianowice Śląskie (młodzik), Cecylia Cieślik - PKSzerm Warszawa (junior młodszy).
Zawodnicy gospodarzy zdobyli łącznie trzy medale. Kamila Biela w najmłodszej kategorii dziewcząt wywalczyła srebro. Alicja Goczał w młodzikach zdobyła brązowy medal, a w kategorii dzieci srebrny „krążek” wywalczył Piotr Włodarczyk.

Ponadto w pierwszej „dziesiątce” swoich kategorii uplasowali się reprezentujący kalwaryjski klub: Artur Leśniak (5. miejsce w skrzatach), Mikołaj Adamczyk (5. miejsce w młodzikach), Paweł Włodarczyk (7. miejsce w zuchach), Szymon Wodniak (9. miejsce w młodzikach), Wiktoria Gibas (9. miejsce w młodzikach), Kacper Biela (10. lokata w skrzatach).