Tygodniowy przegląd prasy (Wadowice, 20.12-26.12.2020), poznaj najważniejsze informacje z Wadowic

N360
N360
Przy niedzielnym śniadaniu albo relaksując się przy kawie, poznaj najważniejsze informacje mijającego tygodnia od 20.12 do 26.12.2020
Przy niedzielnym śniadaniu albo relaksując się przy kawie, poznaj najważniejsze informacje mijającego tygodnia od 20.12 do 26.12.2020 CC0
Przygotowaliśmy dla Ciebie tygodniową prasówkę. Jeśli w mijającym tygodniu byłeś zbyt zajęty, by nadążyć za informacjami z Wadowic, zobacz teraz artykuły, które inni czytelnicy czytali najchętniej między 20.12 a 26.12.2020. Sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego. Czy czytałeś artykuł: „KARTKI Świąteczne do maila. Piękne kartki z życzeniami na Boże Narodzenie 2020. Spraw przyjemność najbliższym 27.12”?

W treści tego artykułu umieszczone są tzw. linki afiliacyjne naszych partnerów. Klikając w nie, wspierasz naszą działalność, nie ponosząc żadnych dodatkowych kosztów.

Przegląd tygodnia Wadowice od 20.12 do 26.12.2020: top 3 artykuły z tygodnia

Oto lista najpopularniejszych w mijającym tygodniu wiadomości. Czy miałaś bądź miałeś okazję przeczytać je wszystkie?

📢 KARTKI Świąteczne do maila. Piękne kartki z życzeniami na Boże Narodzenie 2020. Spraw przyjemność najbliższym 27.12

Złóż życzenia bożonarodzeniowe najbliższym, nawet jeśli nie spotkasz się z nimi osobiście. Przygotowaliśmy specjalne kartki świąteczne do wysłania mailem, sms'em, czy przez Facebooka. Wyślij bliskim i znajomym piękne życzenia, by sprawić im radość w tym trudnym dla wszystkich czasie. "Pięknie ubrana pachnie choinka, przy stole siedzi cała rodzinka i wszyscy razem życzymy Ci szczerze, radosnych Świąt w miłości i wierze."

📢 Memy na Sylwestra 2020. "Tajne podziemia TVP". Internauci wyśmiewają sylwestrowe obostrzenia

Sylwester w tym roku będzie inny niż wszystkie. Rząd wprowadził dodatkowe obostrzenia przewidujące m.in. zakaz przemieszczania się od 19:00 do 6:00. Okazuje się, że internauci interpretują zakaz na swój sposób - jako przyzwolenie na imprezę do samego rana. Co jeszcze wymyślili internauci? Sprawdźcie najlepsze memy na Sylwestra 2020. Dzięki nim ograniczona sylwestrowa zabawa wcale nie wydaje się taka zła!

📢 Justyna Haberka z Olkusza, Alicja Kucia z Bachowic i Emilia Nowak z Chrzanowa - mają już korony Miss i walczą dalej [ZDJĘCIA]

Miss Małopolski to jedyny konkurs piękności na terenie Małopolski, odbywający się w ramach ogólnopolskiego konkursu piękności Miss Polski. Tytuł Miss Małopolski 2020 wraz z koroną królowej piękności otrzymała Justyna Haberka z Olkusza, z kolei Alicja Kucia z Bachowic pod Wadowicami zdobyła tytuł i koronę Miss Nastolatek Małopolski 2020, a Emilia Nowak z Chrzanowa została pierwszą wicemiss Nastolatek. Teraz przed nimi wybory Miss Polski. "Nasze" dziewczyny mają wielkie szanse.

Spraw prezent sobie albo bliskiej osobie

Materiały promocyjne partnera

Tygodniowa prasówka 20.12-26.12.2020 Wadowice: pozostałe wydarzenia

Poniżej prezentujemy pozostałe artykuły, które przyciągały w mijającym tygodniu uwagę czytelników w Wadowicach. Co było tak istotne, że nie można było od tego oderwać wzroku?

📢 Dalszy spadek zakażeń koronawirusem w Polsce. W Małopolsce zachodniej niski przyrost. Kolejny dzień bez ofiar śmiertelnych [ZDJĘCIA]

Jak poinformowało Ministerstwo Zdrowia w sobotę (26 grudnia 2020 r.), ostatniej doby w Polsce odnotowano 5 048 nowych zakażeń wirusem SARS CoV-2. Zmarło 69 osób, w tym 65 z chorobami współistniejącymi, a cztery na Covid-19. W Małopolsce 169 osób z dodatnim testem, jedna osoba zmarła. A w Małopolsce zachodniej? Zobacz najnowsze dane.

📢 Andrychów. Mimo trudności związanych z pandemią, zebrano ponad tonę karmy dla zwierząt w schroniskach [ZDJĘCIA]

1350 kg karmy i 430 kg żwirku do kuwet oraz koce, zabawki. Łącznie siedem palet i pełen bagażnik samochodu. To bilans zbiórki karmy dla zwierząt zorganizowanej przez Beskid Andrychów oraz zoodoptuj.pl. Zebrano też 5,5 tysiąca złotych w gotówce.

📢 Tak kiedyś podróżowało się w powiatach olkuskim, chrzanowskim i wadowickim. Od stara i jelcza zwanego "ogórkiem" do solarisów [ZDJĘCIA]

Jelcze nazywane też "ogórkami" to były najbardziej popularne autobusy w latach PRL-u. Na nich też opierała się komunikacja pasażerska w powiatach olkuskim, chrzanowskim, oświęcimskim czy wadowickim. Wcześniej jeszcze przy organizacji transportu publicznego wykorzystywane były stary 52.

📢 Nasz komentarz. Czy wytrzymamy w tym roku bez kolędy? Czy wytrzyma to Kościół?

Komentarz. To duża zmiana dla katolików, takie naruszenie pewnej polskiej tradycji. Tegorocznej kolędy, czyli w branżowym języku duchownych „wizyty duszpasterskiej” nie będzie. I co teraz?

📢 Koronawirus, raport 25 grudnia 2020. Niski przyrost zakażeń w Oświęcimiu, Chrzanowie, Olkuszu i Wadowicach. Tym razem bez ofiar

Badania laboratoryjne na 25 grudnia 2020 potwierdziły 210 nowych zakażeń wirusem SARS CoV-2 w Małopolsce. Przy stosunkowo niskim przyroście zachorowań są też ofiary śmiertelne (8). Niski przyrost zachorowań także w powiatach zachodniej Małopolski, ale w nich tym razem bez ofiar.

📢 Wysoka k. Wadowic. Śmiertelne potrącenie na drodze powiatowej. Starsza kobieta nie żyje

Do tragicznego w skutkach wypadku doszło w środę 23.12.2020, późnym wieczorem, na drodze powiatowej w miejscowości Wysoka (gm. Wadowice). Pod kołami samochodu zginęła tam starsza kobieta. Okoliczności jej śmierci wyjaśnia policja.

📢 Bez maseczek i w tłumie. Tak się kiedyś świętowało na rynku w Wadowicach! Zobaczcie archiwalne zdjęcia

Bożonarodzeniowy klimat na wadowickim rynku w czasach przed pandemią. Patrzcie, jaka była fajna atmosfera. Archiwalne zdjęcia. Kliknij w przycisk „zobacz galerię” i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

📢 Rok z koronawirusem. Zobacz, przez co przeszliśmy! MEMY

Mija rok, odkąd na święcie zaczęły pojawiać się pierwsze informacje o SARS-CoV-2. Ten niebezpieczny wirus zmienił diametralnie życie również w naszym kraju. A to, przez co już przeszliśmy, co podczas tej pandemii wzbudzało największe emocje, doskonale obrazują... przygotowane przez internautów MEMY. Przejdź do galerii zdjęć i zobacz najlepsze MEMY z pandemii. Kliknij w przycisk "zobacz galerię" i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

📢 Zagórnik k. Andrychowa. W potoku znaleziono zwłoki niezidentyfikowanego mężczyzny

Do szokującego zdarzenia doszło w środę 23.12.2020, ok. południa, we wsi Zagórnik (gm. Andrychów, powiat wadowicki). W górskim potoku znaleziono zwłoki mężczyzny.

📢 [Brzegi nad Skawą w Graboszycach (gm. Zator) umocnione. Towarzystwo na rzecz Ziemi w Oświęcimiu pokazało jak to zrobić ZDJĘCIA] ](https://oswiecim.naszemiasto.pl/brzegi-nad-skawa-w-graboszycach-gm-zator-umocnione/ar/c15-8059693)

Nad Skawą w Graboszycach w gminie Zator zakończyły się prace związane z zabezpieczeniem zniszczonych brzegów na obszarze chronionym Natura 2000. Inwestorowi Regionalnemu Zarządowi Gospodarki Wodnej PGW Wody Polskie w sukurs przyszło Towarzystwo na rzecz Ziemi w Oświęcimiu, które zaproponowało zastosowanie rozwiązań będących w zgodzie z przyrodą.

📢 Wirus zniszczył mu płuca. Strażak z Małopolski dostał drugie życie po covidzie

45-letni strażak z Małopolski, który przez COVID-19 miał całkowicie zniszczone płuca, dostał szansę na drugie życie. W Śląskim Centrum Chorób Serca w Zabrzu mężczyźnie przeszczepiono oba płuca. Pacjent wrócił już do domu. Był to drugi tego typu zabieg w Polsce.

📢 Polak sam w domu. Tak według internautów będą wyglądać nadchodzące święta [MEMY]

To wyjątkowe święta Bożego Narodzenia, które obchodzimy w trakcie trwającej pandemii koronawirusa. W związku z wprowadzonymi ograniczeniami, nie spędzamy ich tak swobodnie jak w poprzednich latach. Przejdź do galerii zdjęć i zobacz najlepsze MEMY stworzone przez internautów.

📢 Koronawirus w powiatach oświęcimskim, wadowickim, chrzanowskim i olkuskim. Trzy zgony. Raport 23.12.2020

Jak informuje Ministerstwo Zdrowia, w środę 23.12.2020 w Polsce mamy 12 361 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem. W województwie małopolskim odnotowano w ciągu ostatniej doby 528 przypadków zarażeń covid. Są też nowe dane z powiatów Małopolski zachodniej: olkuskiego, oświęcimskiego (2 przypadki śmiertelne ) chrzanowskiego i wadowickiego (1 zgon).

📢 Znany youtuber zakopał się seicento na Pustyni Błędowskiej. Akcja ratownicza trwała dwie godziny. Zobacz film

Gwiazda internetu, znany, ale i kontrowersyjny podróżnik Dawid Fazowski (kanał Przez Świat na Fazie) na oczach pół miliona widzów, śledzących w internecie jego poczyniania, wjechał nocą samochodem osobowym na Pustynię Błędowską. Fiat seicento zakopał się w piasku. Akcja ratunkowa trwała ponad dwie godziny. Wcześniej youtuber - podróżnik odwiedził też Wadowice i Zator.

📢 Bezpieczne święta, czyli jakie czyhają na nas niebezpieczeństwa związane z zakupami i wyjazdami. Policja radzi, obronić się

Policjanci przypominają, aby w okresie przedświątecznym nie tracić czujności, nie tylko podczas zakupów, ale także w podróży. Kiedy już się w nią udamy, prawidłowo zabezpieczyć mieszkanie.

📢 Przeciszów, Wadowice. Pastorałkę zespołu Trzecia Godzina Dnia, śpiewają: Lena Czechowicz, Ola Kasprzyk i Angelika Kot [ZDJĘCIA, WIDEO]

Grupa przyjaciół, którą łączy miłość do muzyki, postanowiła w tym magicznym czasie bożonarodzeniowym, stworzyć razem coś wyjątkowego. Tak powstał cover oraz klip „Pierwszej Gwiazdy” zespołu Trzecia Godzina Dnia. Śpiewają: Lena Czechowicz, Ola Kasprzyk i Angelika Kot. Cudownym tłem wokalno-muzycznych umiejętności, stała się stodoła w Bachowicach, przekształcona przez Annę Przytułę w atelier fotograficzne. W „Przytulisku” zadziało się niesamowicie. „Ciary” murowane. Posłuchajcie sami.

📢 Kalwaria Zebrzydowska. Rozkład jazdy na nowy rok. Będą kursy do Skawiny!

Problem związany z połączeniami komunikacyjnymi na terenie gminy Kalwaria Zebrzydowska został częściowo rozwiązany. Od nowego roku Kalwaria Zebrzydowska uruchamia połączenie autobusowe ze Skawiną.

ZOBACZ KONIECZNIE

Kolno wolne od koronawirusa

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie