IV LIGA PIŁKARSKA. Niespodzianka. Unia Oświęcim podzieliła się punktami z aspirującym do mistrzostwa Orłem Ryczów. ZDJĘCIA

Jerzy Zaborski
Unia Oświęcim urwała na własnym boisku dwa punkty Orłowi Ryczów, aspirującemu do mistrzostwa w IV lidze piłkarskiej. To był „zwycięski” remis oświęcimian, choć – przy odrobinie szczęścia – mogła im przypaść pełna pula. Wtedy byłaby już sensacja, a tak, skończyło się niespodzianką.

Przetrzebieni kontuzjami oświęcimianie skupili się na obronie własnego przedpola. Po jednej z kontr wykończenia zabrakło Arkadiuszowi Czapli.

Przyjezdni szukali okazji bramkowych. Zza pola karnego minimalnie przestrzelił Kamil Kuczak (25 min).

Z kolei po akcji oskrzydlającej Marka Mizi, minimalnie niecelnie główkował Krzysztof Bociek (27 min). Później Bociek miał jeszcze jedną pozycję. Uderzył nad poprzeczkę.

IV liga piłkarska w Małopolsce: Unia Oświęcim - Orzeł Ryczów 0:0

Po przerwie ryczowianie prowadzili grę. Mieli kilka stałych fragmentów, ale nie udało im się wepchnąć piłki do siatki. Na wysokości zadania stanął też Szymon Gniełka.

W 85 minucie oświęcimianie mogli wziąć pełną pulę; lewą stroną urwał się Arkadiusz Czapla, wpadła w pole karne i – choć miał przed sobą tylko bramkarza – nie udało mu się zdobyć gola.

- Arek Czapla wcześniej wykonał kawał roboty w defensywie, więc może brak sił sprawił, że zabrakło precyzji – zwrócił uwagę Marek Kołodziej, trener oświęcimian, który na ławce miał głównie zawodników drużyny rezerwowej oraz przygotowanego do wejścia na boisko swojego asystenta, Adriana Pietraszkę, bo na oświęcimian spadła plaga kontuzji.

- Nie liczyliśmy, że stracimy w Oświęcimiu jakiekolwiek punkty. Stan boiska nam nie pomagał, bo nie mogliśmy grać swojego. Musieliśmy grać wrzutkami, a rywale byli nastawieni na kontrę. Mieliśmy w pierwszej połowie „zamknąć” mecz- stwierdził Grzegorz Pater, trener ryczowian.

UNIA OŚWIĘCIM – ORZEŁ RYCZÓW 0:0

UNIA: Gniełka – Kabara, Czarnik, Kaleta – Ryszka, Kateusz, Zieliński, Czapla, Burda (62 Grubka) – Lewandowski.

ORZEŁ: Mateusz Zając – Kura, Kociołek, Garzeł, Konieczny – Mizia (83 Kopczak), Para (72 Smagło), Kuczak (55 Zięba), Gołąb (46 Lampart), Wojtysko (65 Kiełbus) – Bociek.

Sędziował: FILIP STUDZIŃSKI (KRAKÓW). ŻÓŁTE KARTKI: Czapla, Kabara, Ryszka, Kołodziej (trener) – Bociek, Zięba. Widzów: 200.

Inne mecze 22. kolejki:

Kalwarianka – Barciczanka 1:2 (1:1); bramki: Handzlik 10 – Galara 23, Dziedzina 48.

MKS Trzebinia – LKS Jawiszowice 2:2 (0:1); bramki: Jampich 62, 76 (obie z karnych) – Ceglarz 21, Korczyk 90.

Poprad Muszyna – Termalica II 1:2 (0:2); bramki: Hutyria 56 - Nowakowski 23, 28

Glinik Gorlice – Wisła II Kraków 0:2 (0:0); bramki: Grau 76, Niewiadomski 90 karny.

Limanovia – Lubań Maniowy 1:1 (0:0); bramki: Kurczab 90+5 - Żarnowski 76

Niwa Nowa Wieś – Beskid Andrychów 5:3 (1:1); bramki: Piskorek 38 i 83 (z karnego), Arfa 46, 60, Garlacz 51 – Budka 31 karny, Nagi 62, 87 (z karnego)

Bochnia – Wolania Wola Rzędzińska 1:0 (0:0); bramka: Tabor 85.

Pauza: Watra Białka Tatrzańska.