Wadowice: skawa deklasuje Unię II

Andrzej Rzycki
Magiczną granicę stu punktów przekroczyli koszykarze wadowickiej Skawy w ostatnim meczu rozgrywek małopolskiej ligi kadetów. Podopieczni Michała Ogiegły wygrali wysoko w Tarnowie z rezerwami Unii, bo aż 106:64.

Tylko w pierwszej kwarcie gospodarze dotrzymywali kroku drużynie z Wadowic. Na drugą odsłonę zespoły wychodziły przy wyniku 21:21, ale od tego momentu przyjezdni osiągnęli wyraźną przewagę. W połowie meczu Skawa prowadziła już 54: 37. Goście w dwóch pozostałych partiach systematycznie powiększali dystans nad rywalem, wygrywając ostatecznie 106:64. Jutro (początek o godz. 11) wadowiczanie rozegrają kolejny ligowy mecz. We własnej hali podejmować będą Regis Wieliczka. Później zagrają jeszcze w Krakowie z "Białą Gwiazdą" (21 marca) i także na wyjeździe z Wikarem Nowy Sącz (11 kwietnia).
W meczu z Unią II w Tarnowie, punkty dla Skawy rzucili: Karol Macięga - 29, Karol Kosiński - 24, Szymon Babiński - 20, Marcin Słodowski - 12, Konrad Brusik - 8, Patryk Zarzycki - 8, Bartłomiej Koźbiał - 5.