Tygodniowy przegląd prasy (Wadowice, 7.03-13.03.2021), poznaj najważniejsze informacje z Wadowic

N360
N360
Czy to dobry czas na nadrobienie zaległości informacyjnych z tygodnia? Zobacz, które wiadomości mieszkanki i mieszkańcy Wadowic czytali w ostatnim tygodniu najchętniej
Czy to dobry czas na nadrobienie zaległości informacyjnych z tygodnia? Zobacz, które wiadomości mieszkanki i mieszkańcy Wadowic czytali w ostatnim tygodniu najchętniej CC0
Przygotowaliśmy dla Ciebie tygodniową prasówkę. Jeśli w mijającym tygodniu byłeś zbyt zajęty, by nadążyć za informacjami z Wadowic, zobacz teraz artykuły, które inni czytelnicy czytali najchętniej między 7.03 a 13.03.2021. Sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego. Czy czytałeś artykuł: „FRIZ i EKIPA znowu rozbili bank! To się w głowie nie mieści [ZDJĘCIA] 13.03.2021”?

W treści tego artykułu umieszczone są tzw. linki afiliacyjne naszych partnerów. Klikając w nie, wspierasz naszą działalność, nie ponosząc żadnych dodatkowych kosztów.

Przegląd tygodnia Wadowice od 7.03 do 13.03.2021: top 3 artykuły z tygodnia

Oto lista najpopularniejszych w mijającym tygodniu wiadomości. Czy miałaś bądź miałeś okazję przeczytać je wszystkie?

📢 FRIZ i EKIPA znowu rozbili bank! To się w głowie nie mieści [ZDJĘCIA] 13.03.2021

Karol "Friz" Wiśniewski to obecnie chyba najbardziej znany youtuber w Polsce. 25-latek pochodzący z Krakowa zaczynał swoją przygodę od filmików na których łapał pokemony w słynnej grze. Obecnie jest prężnie rozwijającym się przedsiębiorcą. Właśnie pobił swój kolejny rekord! Film dokumenalny, jaki nagrał i opublikował na swoim kanale: "Influencerzy bez cenzury" osiągnął 5 milionów wyświetleń w ciągu zaledwie kilku dni. Dokument ukazuje urywki z życia Ekipy bez cenzury.

📢 Trzebinia. Słoneczny weekend nad Chechłem. Mocny wiatr nie zachęca do spacerów [ZDJĘCIA]

Słoneczna pogoda wydaje się zachęcać do weekendowych spacerów. Niestety mocny wiatr zniechęca do spędzania czasu na świeżym powietrzu. W sobotę przed południem ośrodek rekreacyjny Chechło w Trzebini święcił pustkami. W promieniach słońca prezentował się jednak pięknie.

📢 Małopolska zachodnia. 314 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. Cztery osoby zmarły z powodu COVID 19

Ministerstwo Zdrowia w sobotę (13 marca 2021) przekazało nowy raport zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2. Badania potwierdziły zakażenie 21 049 osób, niestety 343 osoby zmarły. W Małopolsce odnotowano 1686 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, zmarło 16 osób z COVID 19.

Spraw prezent sobie albo bliskiej osobie

Materiały promocyjne partnera

Tygodniowa prasówka 7.03-13.03.2021 Wadowice: pozostałe wydarzenia

Poniżej prezentujemy pozostałe artykuły, które przyciągały w mijającym tygodniu uwagę czytelników w Wadowicach. Co było tak istotne, że nie można było od tego oderwać wzroku?

📢 Biedronka będzie sprzedawać testy Primacovid, które wykrywają przeciwciała koronawirusa. Będą jednak ograniczenia

Jak poinformowano w komunikacie, od najbliższego poniedziałku w sieci sklepów Biedronka będzie można kupić test wykrywający przeciwciała SARS-CoV-2. Cena jednego testu to 49,99 zł.

📢 Bohaterski strażak za udział w akcji w Stryszowie dostał awans i pochwały. Doszło tam do podwójnego morderstwa

Krzysztof Młocek, kadet ze szkoły pożarniczej w Częstochowie, został wysłany w delegację do Wadowic. Tu spisał się, podczas swojej pierwszej w życiu akcji, na tyle dzielnie, że zasłużył na awans i pochwały od przełożonych. Gdyby nie on płonący dom wyleciałby w powietrze, razem z pozostałymi strażakami i rannym mężczyzną. Dopiero potem okazało się, że pożar został wywołany, by ukryć zbrodnię. Sprawcy zamordowali tam dwie osoby a trzecia ocalała cudem.

📢 Honorowi Obywatele Wadowic. Na liście są już: duchowni, prezydent, artyści i amerykańscy lotnicy [ZDJĘCIA]

Kto jest na liście Honorowych Obywateli Wadowic? Od roku 1981 w Wadowicach tytuły Honorowych Obywateli Miasta nadano blisko 20 osobom. Listę wyróżnionych otwiera oczywiście Jan Paweł II, najsłynniejszy mieszkaniec tego miasta a zamyka ją jego szkolny kolega. Wśród uhonorowanych są też m.in. amerykańscy lotnicy. Dodatkowo honor taki spotkał dwie osoby za czasów austriackiego zaboru. Kliknij w przycisk „zobacz galerię” i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

📢 Oświęcim. Ksiądz Tymoteusz nie pełni już posługi. Syna byłej premier nie ma już w wykazie księży diecezji bielsko-żywieckiej [ZDJĘCIA]

Nazwisko Tymoteusza, syna byłej premier Beaty Szydło nie widnieje na liście księży diecezji bielsko-żywieckiej. Najwidoczniej prośba ks. Tymoteusza skierowana do Ojca Świętego o przywrócenie go do stanu świeckiego została wysłuchana.

📢 Jak wygląda życie w więzieniu w Wadowicach? Osadzeni na pewno się nie nudzą. Zobaczcie zdjęcia 12.02.2021

Codziennie życie więźniów z Wadowic na zdjęciach. Zastanawialiście się kiedyś, jak wyglądają zakłady karne? W tym w Wadowicach osadzeni nie mają czasu na nudę. Zobacz zdjęcia. Kliknij w przycisk „zobacz galerię” i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE. 12.02.2021

📢 Andrychów. Wprowadzili strefy płatnego parkowania w całym mieście

Strefa płatnego parkowania w Andrychowie to już nie tylko jedna, główna ulica. Płatne parkowanie dotyczy już także ulicę Legionów i placu Mickiewicza. Nowe zasady opłat postojowych mają wejść w życie od 1 maja. Decyzję w sprawie powiększenia Strefy Płatnego Parkowania podjęli, po burzliwej dyskusji, andrychowscy radni, ale to pomysł burmistrza Tomasza Żaka. Dlaczego zdecydował się na taki krok?

📢 Większość Polaków uważa, że zarabia za mało. Zamiast benefitów wybiera pieniądze

Zaledwie co trzeci z nas zadowolony jest z wysokości otrzymywanego obecnie wynagrodzenia. Choć cenimy benefity, zamiast nich wolelibyśmy otrzymać wyższą pensję, nawet, jeśli wysokość podwyżki byłaby niższa od wartości świadczenia pozapłacowego.

📢 W powiecie wadowickim brakuje karetek. Po chorą przyleciał helikopter. Pomagali też strażacy [WIDEO]

Z powodu braku wolnej karetki do potrzebującej pomocy lekarskiej mieszkanki Targanic Górnych (gmina Andrychów) wysłano helikopter Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. To nie jedyny taki przypadek ostatniej doby w powiecie wadowickim. Tej samej nocy wezwano też karetkę na osiedle Nad Skarpą w Wadowicach. Zgłaszający usłyszeli w słuchawce, że czas oczekiwania na karetkę wyniesie około dwóch godzin. W tej sytuacji wezwali na pomoc strażaków. Zobacz film.

📢 Koronawirus. Jeden powiat w czołówce zakażeń. Dwie osoby zmarły. Raport z Wadowic, Olkusza, Oświęcimia i Chrzanowa

W piątek (12.03. 2021)Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 18 775 nowych zakażeniach SARS-CoV-2, z czego 1336 z nich dotyczy mieszkańców Małopolski. Niestety, to o ponad 3 tys. więcej niż miało miejsce tydzień temu, gdy informowano o ponad 15 tys. nowych przypadków zakażeń, ale też o ponad 2 tys. zakażeń mniej niż wczoraj. Na ten wynik zapracowały także cztery powiaty zachodniej Małopolski. Sprawdź najnowsze dane dotyczące koronawirusa z powiatu wadowickiego, oświęcimskiego, olkuskiego i chrzanowskiego. Jakie są nowe objawy Covid? Zobacz film

📢 Szpital w Wadowicach nie wstrzyma zabiegów planowych. Nowych łóżek covidowych nie będzie

Niektóre szpitale w Małopolsce zdecydowały się na ograniczenie lub zawieszenie świadczeń planowych zgodnie z zaleceniami NFZ. Już w ubiegłym roku NFZ dwukrotnie wydawał takie zalecenia. Nie mają one jednak charakteru decyzyjnego, a jedynie wskazują na konieczność rozważnego planowania procedur o charakterze nieostrym.

📢 Wadowice. Strażacy wyważyli drzwi, by wejść do domu przy ul. Lwowskiej. W środku znaleźli zwłoki mężczyzny

W środę (10 marca 2021 r.) o godz. 14.02 dyżurny wadowickiej Państwowej Straży Pożarnej został zaalarmowany o braku kontaktu z mężczyzną mieszkającym przy ul. Lwowskiej w Wadowicach. Sąsiedzi od kilku dni nie widzieli 49-latka. Strażacy po wejściu do domu znaleźli zwłoki mężczyzny.

📢 Wadowice. Luksusy w DPS przy ul. Parkowej. Zobaczcie jak go odnowili [ZDJĘCIA]

Dom Pomocy Społecznej przy ul. Parkowej w Wadowicach zmienił swoje oblicze, na piękniejsze. Efekt pracy można objerzeć bejrzeć na zdjęciach wykonanych przez Marcina Lesiuka, opiekuna w DPS przy Parkowej. Jest co podziwiać.

📢 Tak wygląda najmniej zadbana kamienica w Wadowicach. Wiemy kto jest jej właścicielem!

Jedna z kamienc na wadowickim rynku nie jest w najlepszym stanie. - To skandal, że praktycznie wszyscy właściciele nieruchomości w rynku potrafili odnowić swoje dachy a w tym jednym przypadku wygląda to jakby nikt się o swój budynek nie troszczył! Ale wstyd! - poskarżył się nam Marek, mieszkaniec Wadowic. Okazuje się, że najbrzydsza kamienica w mieście należy do ... miasta. Czy doczeka się remontu?

📢 Alimenciarze i alimenciarki poszukiwani przez policję w Małopolsce [LISTY GOŃCZE]

Zobacz osoby, które mimo nakazu sądowego zaniedbały spoczywający na nich obowiązek alimentacyjny i nie wypłacają na rzecz własnego dziecka (lub dzieci) należnych mu pieniędzy. Widziałeś ich? Daj znać policji!

📢 Koronawirus. Znów duża liczba zakażeń SARS-CoV-2 w powiatach: chrzanowskim, olkuskim, oświęcimskim i wadowickim [RAPORT 11.03.2021]

Z najnowszego raportu Ministerstwa Zdrowia dotyczącego pandemii koronawirusa wynika, że w powiatach Małopolski zachodniej: chrzanowskim, olkuskim, oświęcimskim i wadowickim stwierdzono ostatniej doby łącznie 276 nowych przypadków SARS-CoV-2. W kraju stwierdzono przeszło 21 tys. zakażeń, a w Małopolsce ponad 1600.

📢 Małopolska zachodnia. Śmieci firmowe nie do domowego kosza. Grzywna nawet do 5 tys. zł

W 2020 roku zmieniły się zasady odbioru odpadów komunalnych z nieruchomości niezamieszkałych. Od tego czasu nie są one odbierane przez wykonawcę wyłonionego w przetargu, a przekazywane przez właściciela, firmie odbierającej odpady, na podstawie indywidualnej umowy.

📢 Renciści i wcześniejsi emeryci dorobią więcej. Sprawdź nowe, wyższe limity dorabiania

Od 1 marca obowiązują nowe, wyższe tzw. kwoty graniczne przychodów. Limity w dorabianiu nie dotyczą emerytek, które mają co najmniej 60 lat i emerytów, którzy ukończyli 65 lat. Do emerytur i rent można dorabiać, trzeba jednak pamiętać o tym, że istnieją limity przychodów. Ich przekroczenie może spowodować, że ZUS zmniejszy lub zawiesi wypłatę świadczenia.

ZOBACZ KONIECZNIE

Pierwsza Komunia Święta

Kolno wolne od koronawirusa

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie