Tygodniowy przegląd prasy (Wadowice, 7.02-13.02.2021), poznaj najważniejsze informacje z Wadowic

N360
N360
Przy niedzielnym śniadaniu albo relaksując się przy kawie, poznaj najważniejsze informacje mijającego tygodnia od 7.02 do 13.02.2021
Przy niedzielnym śniadaniu albo relaksując się przy kawie, poznaj najważniejsze informacje mijającego tygodnia od 7.02 do 13.02.2021 CC0
Przygotowaliśmy dla Ciebie tygodniową prasówkę. Jeśli w mijającym tygodniu byłeś zbyt zajęty, by nadążyć za informacjami z Wadowic, zobacz teraz artykuły, które inni czytelnicy czytali najchętniej między 7.02 a 13.02.2021. Sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego. Czy czytałeś artykuł: „Powiat wadowicki. Poluzowali obostrzenia od 12 lutego 2021, to otwierają kino, kryte pływalnie i stoki narciarskie [ZDJĘCIA]”?

W treści tego artykułu umieszczone są tzw. linki afiliacyjne naszych partnerów. Klikając w nie, wspierasz naszą działalność, nie ponosząc żadnych dodatkowych kosztów.

Przegląd tygodnia Wadowice od 7.02 do 13.02.2021: top 3 artykuły z tygodnia

Oto lista najpopularniejszych w mijającym tygodniu wiadomości. Czy miałaś bądź miałeś okazję przeczytać je wszystkie?

📢 Powiat wadowicki. Poluzowali obostrzenia od 12 lutego 2021, to otwierają kino, kryte pływalnie i stoki narciarskie [ZDJĘCIA]

W piątek 5 lutego 2021 roku rząd podjął decyzję o poluzowaniu od 12 lutego obostrzeń epidemicznych związanych z pandemią koronawirusa. Na 50 proc. mogą działać m.in. hotele, kina i kryte pływalnie. Sprawdziliśmy, które z powiatu wadowickiego otworzą się na gości.
Kliknij w przycisk „zobacz galerię” i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

📢 Wypadek na niestrzeżonym przejeździe kolejowym w Kalwarii Zebrz. Auto wjechało pod pociąg. Ranny kierowca przewieziony do szpitala [ZDJECIA]

W czwartek (11 lutego 2021 r.) doszło do poważnego wypadku na niewielkim, niestrzeżonym przejeździe kolejowym w Kalwarii Zebrzydowskiej. Kierowca samochodu osobowego trafił do szpitala. Jak wynika z ustaleń policji, auto wjechało pod pociąg jadący od strony Wadowic w kierunku Kalwarii Zebrzydowskiej.
Kliknij w przycisk „zobacz galerię” i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

📢 Takiego roller coastera jeszcze nie było. Nowa strefa Aqualantis w Parku Rozrywki Energylandia w Zatorze [ZDJĘCIA]

Park Rozrywki Energylandia w Zatorze co roku zaskakuje swoich gości nowymi atrakcjami. W tym nowością będzie strefa Aqualantis. To część parku stylizowana na starożytne zatopione miasto. Wraz z otwarciem nowej strefy swoją premierę będzie miał Abyssus – kolejny, spektakularny roller coaster, główna atrakcja nowej krainy. Aqualantis to w sumie aż 10 nowych, zdumiewających atrakcji oraz wyjątkowe widowisko.

Spraw prezent sobie albo bliskiej osobie

Materiały promocyjne partnera

Tygodniowa prasówka 7.02-13.02.2021 Wadowice: pozostałe wydarzenia

Poniżej prezentujemy pozostałe artykuły, które przyciągały w mijającym tygodniu uwagę czytelników w Wadowicach. Co było tak istotne, że nie można było od tego oderwać wzroku?

📢 Małopolska zachodnia. 44 nowe przypadki zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2

Ministerstwo Zdrowia w sobotę (13 luty 2021) przekazało nowy raport zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2. Badania potwierdziły zakażenie u 6 586 osób, niestety 284 osoby zmarły. W Małopolsce odnotowano356 nowych zakażeń koronawirusem, natomiast zmarło 11 osób.

📢 Kwiaty na Walentynki 2021. TOP 5 najlepszych kwiaciarni w Wadowicach. Zobacz ranking wg. opinii Google [ZDJĘCIA]

Walentynki tuż... w niedzielę 14 lutego. Polacy pokochali to święto, które przywędrowało do nas ze Stanów Zjednoczonych. To okazja, by obdarować ukochaną kobietę kwiatami. Sprawdziliśmy, które kwiaciarnie w Wadowicach cieszą się największą popularnością i mają najlepszą opinię wśród internautów według Google.
Kliknij w przycisk „zobacz galerię” i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

📢 Walentynki 2021. Gdzie w okolicy wybrać się na romantyczny spacer, gdy restauracje są zamknięte? [TOP 10]

Zakochani obchodzący 14 lutego Walentynki mają w tym roku trudniejsze zadanie, by sprawić niespodziankę ukochanej osobie. Zamknięte nadal są restauracje oraz kluby taneczne. Zima to jednak pora roku, która sprzyja spacerom w urokliwej scenerii, zwłaszcza teraz gdy spadło sporo śniegu. W naszej okolicy jest wiele miejsc, które warto odwiedzić w ten wyjątkowy dzień. Kliknij w przycisk „zobacz galerię” i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

📢 Koronawirus. Ozdrowieńcy z dziwnymi objawami. Skarżą się na cuchnące halucynacje 13.02.2021

Coraz więcej ozdrowieńców, którzy podczas infekcji COVID-19 stracili węch i smak skarżą się na nietypowe dolegliwości po pokonaniu choroby. Zdarza się, że ozdrowieniec zaczyna mylić smaki albo w ogóle ich nie rozpoznaje. Dla przykładu niektórzy mimo iż nie palą nieustannie czują dym papierosowy, dla innych z kolei nawet z woda z kranu ma nieprzyjemny zapach. W galerii przedstawiamy zaburzenie zapachowe jakie występują u osób, które pokonały koronawirusa. Kliknij w przycisk "zobacz galerię" i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

📢 W powiatach Małopolski zachodniej otwierają się pływalnie i kina. Zobaczcie od kiedy i jakie będą seanse walentynkowe [ZDJĘCIA]

Po ograniczeniu obostrzeń związanych z pandemią koronawirusa wznawia działalność część kin w powiatach Małopolski zachodniej. Seanse będą jednak odbywać się z zachowaniem reżimu sanitarnego, a więc m.in. przy ograniczonej liczbie widzów do połowy miejsc. Otwierają się też kryte pływalni, choć nie wszystkie od dzisiaj.

📢 Kalwaria Zebrzydowska. W Światowym Dniu Chorego otwarto Środowiskowy Dom Samopomocy. Bezpieczną przystań znajdzie tu 30 osób [ZDJĘCIA]

W czwartek (11 lutego 2021 r.) w Światowym Dniu Chorego oficjalnie uruchomiono i poświęcono Środowiskowy Dom Samopomocy w Kalwarii Zebrzydowskiej. Placówka powstała przy Alei Jana Pawła II, w sąsiedztwie tamtejszego ośrodka zdrowia, dzięki finansowemu wsparciu Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej, które na uruchomienie przeznaczyła ponad 2 mln zł z programu „Za życiem”. Swoje cegiełki dołożyli również lokalni darczyńcy. Gmina podarowała grunt. Osoby z problemami psychicznymi mają wreszcie bezpieczną przystań.

📢 Wybrano najgorszy błąd językowy 2020 roku. Przyprawia o palpitację serca, pozostałe zresztą też [LISTA]

W przeprowadzonym przez Polszczyzna.pl plebiscycie na najgorszy błąd językowy oddano niemal 200 tys. głosów. Okazuje się, że słowem, które sprawia, że dostajecie palpitacji, na głowie jeżą się włosy, a nauczyciele języka polskiego muszą kawę popijać melisą, jest… włanczam. Zobaczcie 10 innych błędów, obok których również nie przechodzi się obojętnie.

Kliknij w przycisk "zobacz galerię" i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

📢 Miłośnicy i znawcy ptaków apelują o zimowe dokarmianie - ale z głową! Sprawdź, jak to robić

Pomóż ptakom! - z takim apelem wystąpiło Małopolskie Towarzystwo Ornitologiczne. Dotyczy on dokarmiania ptaków w trudnych zimowych warunkach. MTO daje przy tym dokładne, fachowe wskazówki, dzięki którym ptakom pomożemy, a nie zaszkodzimy. I przypomina żelazną zasadę: raz rozpoczętego dokarmiania nie wolno przerywać, bo może się to skończyć śmiercią ptaków wyczekujących przy karmniku. W galerii prezentujemy, jak dokarmiać konkretne gatunki ptaków.

📢 Kalwaria Zebrzydowska. Dwa wypadki kolejowego w ciągu jednego dnia. Jak to możliwe? Co zawiodło? Sprawę bada policja i specjalna komisja

W czwartek (11 lutego 2021 r.) na dwóch przejazdach kolejowych przy ul. św. Floriana w Kalwarii Zebrzydowskiej, oddalonych od siebie o 200 metrów, doszło do groźnych wypadków. Co dziwne i istotne dla sprawy, w obu zdarzeniach brał udział ten sam pociąg relacji Bielsko-Biała – Kraków. Jak to możliwe? Czy rogatki na drugim przejeździe były opuszczone? Czy maszynista dał ciągły sygnał „baczność”? Na te i wiele innych pytań odpowiedź poznamy do miesiąca. Sprawę wyjaśnia wadowicka policja oraz specjalna komisja powołana przez PKP PLK S.A.

📢 Koronawirus. Spadek liczby zakażeń i zgonów w Polsce ale nie w powiatach Małopolski zachodniej, Niestety są zgony [ZDJĘCIA]

Jak informuje Ministerstwo Zdrowia w piątek 12 lutego 2021 r. badania laboratoryjne potwierdziły zakażenia wirusem SARS CoV-2 u 6 379 osób w Polsce, podczas gdy dzień wcześniej zakażenie potwierdzono u 7008 osób. W całym kraju ostatniej doby zmarły 247 osób (dzień wcześniej 456 osób). Według raportu resortu zdrowia, w Małopolsce jest 251 nowych zakażeń ( dzień wcześniej było 364). Zobacz dane z powiatów: chrzanowskiego, olkuskiego, oświęcimskiego i wadowickiego nie są już tak optymistyczne.

📢 Alimenciarze i alimenciarki poszukiwani przez policję w Małopolsce [LISTY GOŃCZE]

Zobacz osoby, które mimo nakazu sądowego zaniedbały spoczywający na nich obowiązek alimentacyjny i nie wypłacają na rzecz własnego dziecka (lub dzieci) należnych mu pieniędzy. Widziałeś ich? Daj znać policji!

📢 Legalizacja „starej” samowoli budowlanej w 7 krokach. Sprawdź, jak to zrobić

Niektóre samowole budowlane można od 2020 r. zalegalizować szybko i bez opłat. Wyjaśniamy, jak to działa.

📢 Tłusty Czwartek 2021 w pow. wadowickim. TOP 10 cukierni i piekarni, które serwują najlepsze pączki. Ranking wg. opinii Google i Czytelników

W Tłusty Czwartek każdy powinien zjeść choć jednego pączka. Masz ochotę na takiego najlepszego z najlepszych? Specjalnie dla Was, na podstawie opinii internatów w Google, przygotowaliśmy ranking najlepszych cukierni i piekarni w powiecie wadowickim, gdzie kupisz idealnego pączka ale i inne słodkości.

📢 Wadowice. Tu na razie jest rudera… a będzie wielka galicyjska sfera. Zamknięty na cztery spusty dworzec PKP odżyje [ZDJĘCIA]

  • Kolejny milowy krok w kierunku rozwoju lokalnej kolei i kultury – napisał na swoim fanpage Bartosz Kaliński, burmistrz Wadowic. W poniedziałek (9 lutego 2021 r.) podpisał umowę o wartości blisko 10 mln zł na zaprojektowanie i całkowitą przebudowę budynku dworca PKP w Wadowicach. Tuż obok powstanie nowy budynek z nowoczesnym centrum konferencyjne. Całość będzie można podziwiać i korzystać z końcem października 2022 roku.
    Kliknij w przycisk „zobacz galerię” i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

📢 Nie do wiary! Kolejny wypadek na torach w Kalwarii Zebrzydowskiej w ciągu jednego dnia. Tym razem TIR uderzył w pociąg, ten sam pociąg!

Rano, ok. godz. 8 pod pociąg w Kalwarii Zebrzydowskiej wjechał samochód osobowy. Kilka minut temu (godz. 11.50) pociąg zderzył się z TIRem. I to ten sam pociąg! Doszło do tego na sąsiednim przejeździe kolejowym, przy ul. Floriana. Cała linia kolejowa Wadowice - Kalwaria jest zablokowana.

📢 Polscy piłkarze bez klubu. Kto jest do wzięcia za darmo? [LISTA]

Ligowa wiosna niedawno się zaczęła, ale nie wszyscy piłkarze znaleźli nowe kluby. Niektórzy pracodawcy szukają od stycznia, inni od początku sezonu. Którzy polscy zawodnicy wciąż czekają na zatrudnienie?

📢 Wzrost zakażeń koronawirusem w Polsce. W powiatach oświęcimskim, wadowickim, chrzanowskim i olkuskim też są nowe zakażenia ale bez ofiar

W Polsce wg. najnowszego raportu Ministerstwa Zdrowia odnotowano 7008 nowych przypadków zakażeń koronawirusem. Z powodu COVID-19 zmarło 456 osób. W Małopolsce są 364 nowe zakażenia i zmarło 27 osób. Zobaczcie też dane z naszych powiatów: oświęcimskiego, wadowickiego, chrzanowskiego i olkuskiego.

ZOBACZ KONIECZNIE

Kolno wolne od koronawirusa

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie