Tygodniowy przegląd prasy (Wadowice, 28.03-3.04.2021), poznaj najważniejsze informacje z Wadowic

N360
N360
Przy niedzielnym śniadaniu albo relaksując się przy kawie, poznaj najważniejsze informacje mijającego tygodnia od 28.03 do 3.04.2021
Przy niedzielnym śniadaniu albo relaksując się przy kawie, poznaj najważniejsze informacje mijającego tygodnia od 28.03 do 3.04.2021 CC0
Przygotowaliśmy dla Ciebie tygodniową prasówkę. Jeśli w mijającym tygodniu byłeś zbyt zajęty, by nadążyć za informacjami z Wadowic, zobacz teraz artykuły, które inni czytelnicy czytali najchętniej między 28.03 a 3.04.2021. Sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego. Czy czytałeś artykuł: „Pięć warunków dobrej spowiedzi i ich znaczenie. Jak się spowiadać? Jak przygotować się do spowiedzi? ”?

W treści tego artykułu umieszczone są tzw. linki afiliacyjne naszych partnerów. Klikając w nie, wspierasz naszą działalność, nie ponosząc żadnych dodatkowych kosztów.

Przegląd tygodnia Wadowice od 28.03 do 3.04.2021: top 3 artykuły z tygodnia

Oto lista najpopularniejszych w mijającym tygodniu wiadomości. Czy miałaś bądź miałeś okazję przeczytać je wszystkie?

📢 Pięć warunków dobrej spowiedzi i ich znaczenie. Jak się spowiadać? Jak przygotować się do spowiedzi?

Pięć warunków dobrej spowiedzi to pewnego rodzaju zasady, które powinien znać każdy katolik, który chce jak najlepiej się wyspowiadać. Jest to 5 etapów, które ostatecznie prowadzą do duchowego oczyszczenia i pozwalają radośnie i w pełni przeżywać święta wielkanocne. Poniżej przeczytacie o 5 warunkach dobrej spowiedzi i ich znaczeniu.

📢 Wielkanocne śniadanie w rodzinnym gronie. Co powinno pojawić się na stole? Sprawdź!

Dla wielu z nas śniadanie wielkanocne jest najbardziej uroczystym w roku. Zadbajmy nie tylko o tradycyjne potrawy, ale i o odświętny nastrój.

📢 Trwają prace nad nową szczepionką przeciwko COVID-19. Ma być w formie... sprayu do nosa

Już blisko 6 mln Polaków zaszczepiło się przeciwko COVID-19. Tymczasem firma Meissa Vaccines poinformowała o rozpoczęciu pierwszej fazy badań klinicznych zupełnie nowego preparatu ochronnego przeciwko COVID-19 - co ciekawe, ma być on w formie sprayu. Preparat jest oparty na mechanizmie wektorowym i będzie podawany bezpośrednio do nosa.

Spraw prezent sobie albo bliskiej osobie

Materiały promocyjne partnera

Tygodniowa prasówka 28.03-3.04.2021 Wadowice: pozostałe wydarzenia

Poniżej prezentujemy pozostałe artykuły, które przyciągały w mijającym tygodniu uwagę czytelników w Wadowicach. Co było tak istotne, że nie można było od tego oderwać wzroku?

📢 Powikłania po Covid-19. Bezsenność, zaburzenia pamięci, ból głowy, depresja. Lista powikłań jest bardzo długa 3.04.21

Od początku pandemii w Polsce ponad 2 mln osób przechorowały COVID-19. Jednak jak przekonują eksperci, takie osoby rzadko mogą o sobie powiedzieć, że są w pełni zdrowe. Do lekarzy zgłasza się coraz więcej ozdrowieńców, u których choroba zostawiła trwały ślad, przede wszystkim w płucach, ale również układzie neurologicznym. Konsekwencje zakażenia dotyczą zarówno dorosłych jak i dzieci. W galerii przygotowaliśmy zestawienie najbardziej uporczywych i niebezpiecznych dolegliwości z którymi w ostatnim czasie pacjenci zgłaszają się do lekarzy po tzw. "długim covidzie". Kliknij w przycisk "zobacz galerię" i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

📢 Co włożyć do wielkanocnego koszyczka? Sprawdź symbolikę wielkanocnego koszyka

W Wielką Sobotę tradycyjnie niesiemy święconkę do kościoła. W Polsce wielkanocne świętowanie rozpoczyna podzielenie się z bliskimi poświęconymi pokarmami na wielkanocnym śniadaniu.

📢 Wielki Piątek - czy obowiązuje wtedy post ścisły? Do kiedy trwa, ile posiłków, co można jeść - najważniejsze informacje [WIELKI PIĄTEK 2021]

Wielki Piątek to dzień, który rozpoczyna rozważania wielkanocne. Tego dnia w kościele odbywa się wyjątkowa liturgia oraz adoracja krzyża dla upamiętnienia męki Jezusa. Dlatego też tego dnia katolicy są zobowiązani do przestrzegania postu ścisłego. Na czym dokładnie polega, do kiedy trwa, co można jeść podczas postu - dowiecie się tego z poniższego artykułu.

📢 Polska przegrała z Anglią, bo bez Lewego i Hajty nie mieliśmy szans MEMY [3.04]

Mecze Polski z Anglią zawsze wywoływały wielkie emocje wśród kibiców i nie inaczej było tym razem, choć internauci nie mieli złudzeń, jak to się skończy. W środę na Wembley zagraliśmy bez Roberta Lewandowskiego i doznaliśmy porażki 1:2, ale fanów martwił także fakt, że zabrakło kultowego duetu komentatorów Mateusz Borek - Tomasz Hajto. Niektórzy pocieszali się - nic nie szkodzi, bo był legendarny Dariusz Ciszewski, pardon, Szpakowski! Obejrzyjcie memy w GALERII. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE

📢 Koronawirus. W Wielką Sobotę w kraju ponad 28 tys. nowych zakażeń i aż 571 zgonów. W Małopolsce zach. ponad 500 i 15 zgonów [RAPORT 3.04.21]

Jak poinformowało Ministerstwo Zdrowia w Wielką Sobotę (3 kwietnia 2021 r.), badania laboratoryjne potwierdziły zakażenia wirusem SARS CoV-2 u 28 073 osób w Polsce, aż 571 osób niestety zmarło. W Małopolsce odnotowano 2 295 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, zmarły 53 osoby. W zachodniej Małopolsce znowu ponad 500 nowych zakażeń. Sprawdź najnowsze dane dotyczące zakażeń i zgonów w powiatach: chrzanowskim, olkuskim, oświęcimskim i wadowickim. Kliknij w przycisk „zobacz galerię” i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE. Zobaczysz szczegóły sobotniego raportu covidowego.

📢 Życzmy sobie zdrowia i zmartwychwstania w każdym z nas na te święta Wielkiej Nocy. Rozmowa z ojcem Janem Marią Szewkiem

Jak duchowo przeżyć czas przygotowań do świąt Wielkiej Nocy, pielęgnować więzi z bliskimi i nie zaniedbywać tradycji w czasie pandemii? Rozmawiamy z franciszkaninem ojcem Janem Marią Szewkiem.

📢 Kalwaria Zebrzydowska 2021. Wierni sami urządzili sobie Drogę Krzyżową. Byliście, odnajdźcie się na zdjęciach. Zobaczcie też film

Wielki Piątek. 2.04.2021. Podczas Drogi Krzyżowej w bazylice w Kalwarii Zebrzydowskiej, na dróżkach można było spotkać spontanicznie zebrane rodziny, które na własną rękę chciały przeżyć mękę Jezusa właśnie w tym miejscu. Było ich naprawdę sporo.
Zobaczcie zdjęcia. Kliknij w przycisk „zobacz galerię” i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

📢 Małopolska zachodnia. Znów lepsze i gorsze gminy i powiaty dla rządu w drugim rozdaniu konkursu Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych?

  • Jeszcze więcej pieniędzy na rozwój naszego regionu - chwali drugi nabór w ramach Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych wojewoda małopolski Łukasz Kmita. Jednak nie wszystkie samorządy Małopolski zachodniej są skore do wznoszenia peanów. Najbardziej niezadowolony ma prawo być samorząd ziemi oświęcimskiej. Szczęśliwa ziemia olkuska, skąd pochodzi wojewoda Łukasz Kmita, ale też ziemia wadowicka dostała dużo. Tu i w gminie i powiecie rządzi PiS.
    Kliknij w przycisk „zobacz galerię” i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

📢 Kalwaria Zebrzydowska. Tysiące ludzi zebrało się w Wielki Piątek mimo pandemii. Arcybiskup Jędraszewski porównał aborcję do ukrzyżowania

Kilka tysięcy wiernych w Wielki Piątek (2.04.2021), pomimo pandemii, zgromadzonych wokół sanktuarium w Kalwarii Zebrzydowskiej, wysłuchało homilii arcybiskupa Marka Jędraszewskiego na temat aborcji. Kościelny hierarcha porównał ją do ukrzyżowania i Męki Pańskiej. Mówił też o zagrożeniu, płynącym ze strony "mainstreamowych" mediów. Modlących się ludzi strzegły liczne patrole policji. Pilnowano, czy przestrzegane są obostrzenia: prawie wszyscy mieli maseczki, ale był problem z zachowaniem dystansu społecznego.

📢 Najgroźniejsi przestępcy poszukiwani przez policję w Małopolsce LISTY GOŃCZE

Bardzo duża liczba osób z woj. małopolskiego jest poszukiwana za poważne przestępstwa. Wśród nich są mordercy, gwałciciele, dokonujący rozbojów czy uciekinierzy z więzienia. Mogą być bardzo niebezpieczni. Widziałeś kogoś, kogo policja ściga listami gończymi? Jeśli tak, daj znać organom ścigania!

📢 Koronawirus, raport 2 kwietnia 2021. Ponad 30 tys. zakażeń w Polsce. Złe wskaźniki także w Oświęcimiu, Chrzanowie, Olkuszu i Wadowicach

Badania laboratoryjne na 2 kwietnia 2021 potwierdziły w Polsce 30546 nowych zakażeń SARS CoV-2. W Małopolsce przybyło 2628 nowych zakażeń wirusem z Wuhan. Przy wysokim przyroście zachorowań są też ofiary śmiertelne (39). Przyrosty zachorowań także w powiatach zachodniej Małopolski. Tam też są ofiary.

📢 W Wadowicach będzie nowa ścieżka rowerowa? Tym razem do Choczni. Kilka lat na nią poczekamy

Gmina Wadowice wynajęła firmę z Zakopanego, która zaprojektuje nową ścieżkę rowerową w gminie. Świeżo podpisana umowa daje wykonawcy cztery miesiące na przygotowanie koncepcji nowej trasy. Kiedy będzie się można nią przejechać? Dopiero za kilka lat.

📢 Prima aprilis Polacy! Czyli MEMY o wpadce rządu i zamieszaniu w sprawie szczepień 40-latków

Niespodziewanie, w nocy ze środy na czwartek, rząd zmienił harmonogram szczepień. W związku z tym od 1 kwietnia chęć zaszczepienia mogą zgłosić już nawet 40-latkowie. Szef KPRM Michał Dworczyk przyznał, że doszło do "błędu w systemie" i na kilka godzin rejestracja zostanie wstrzymana. Jak na ironię, 1 kwietnia, w prima aprilis. Internauci już ruszyli do komentowania tego błędu za pomocą niezawodnych MEMÓW.

📢 Koronawirus. Wójt Spytkowic zwolnił restauratorów z części opłat za koncesję na sprzedaż alkoholu

Spytkowice zwolnią miejscowych restauratorów z jednej raty opłaty za koncesję na sprzedaż alkoholu. Ta decyzja ma pomóc przedsiębiorcom, zmagającymi się z ekonomicznymi skutkami pandemii koronawirusa.

📢 Koronawirus. W całym kraju znowu ponad 35 tys. nowych zakażeń i ponad 600 zgonów. W regionie. 568 zakażeń i 21 zgonów [RAPORT 1.04.21]

Jak poinformowało Ministerstwo Zdrowia w czwartek (1 kwietnia 2021 r.), badania laboratoryjne potwierdziły zakażenia wirusem SARS CoV-2 u 35 251 osób w Polsce, aż 621 osób niestety zmarło. W Małopolsce odnotowano 3 067 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, zmarło 50 osób. Sprawdź najnowsze dane dotyczące zakażeń w powiatach: chrzanowskim, olkuskim, oświęcimskim i wadowickim. Kliknij w przycisk „zobacz galerię” i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

📢 II Wadowicki Jarmark Wielkanocny czynny mimo lockdownu. Co można kupić na stoiskach na rynku? [ZDJĘCIA]

Stroiki, palmy, wielkanocne babki, żurki i przepyszne miody – w Wadowicach czuć już święta! Planując zakupy warto wstąpić do naszych urokliwych domków handlowych i poznać ofertę wystawców. Co można kupić na stoiskach na rynku
Kliknij w przycisk „zobacz galerię” i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE. AKTUALIZACJA 31.03.2021

📢 Wadowice. Policjanci zatrzymali oszustkę, która wyłudziła pieniądze od 84-letniej kobiety

Najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie oszustka, która metodą na „policjanta” wyłudziła od starszej kobiety z Wadowic 6 tys. złotych. 46-latka została zatrzymana na terenie Krakowa. Grozi jej kara do 8 lat pozbawienia wolności. Policjanci poszukują jej wspólników.

ZOBACZ KONIECZNIE

Pierwsza Komunia Święta

Kolno wolne od koronawirusa

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie