Tygodniowy przegląd prasy (Wadowice, 21.03-27.03.2021), poznaj najważniejsze informacje z Wadowic

N360
N360
Czy to dobry czas na nadrobienie zaległości informacyjnych z tygodnia? Zobacz, które wiadomości mieszkanki i mieszkańcy Wadowic czytali w ostatnim tygodniu najchętniej
Czy to dobry czas na nadrobienie zaległości informacyjnych z tygodnia? Zobacz, które wiadomości mieszkanki i mieszkańcy Wadowic czytali w ostatnim tygodniu najchętniej CC0
Przygotowaliśmy dla Ciebie tygodniową prasówkę. Jeśli w mijającym tygodniu byłeś zbyt zajęty, by nadążyć za informacjami z Wadowic, zobacz teraz artykuły, które inni czytelnicy czytali najchętniej między 21.03 a 27.03.2021. Sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego. Czy czytałeś artykuł: „Najlepsze MEMY o zmianie czasu. "Pijemy o godzinę krócej, więc trzeba zacząć wcześniej", czyli jak według internautów przetrwać zmianę czasu”?

W treści tego artykułu umieszczone są tzw. linki afiliacyjne naszych partnerów. Klikając w nie, wspierasz naszą działalność, nie ponosząc żadnych dodatkowych kosztów.

Przegląd tygodnia Wadowice od 21.03 do 27.03.2021: top 3 artykuły z tygodnia

Oto lista najpopularniejszych w mijającym tygodniu wiadomości. Czy miałaś bądź miałeś okazję przeczytać je wszystkie?

📢 Najlepsze MEMY o zmianie czasu. "Pijemy o godzinę krócej, więc trzeba zacząć wcześniej", czyli jak według internautów przetrwać zmianę czasu

W tym roku zmiana czasu z zimowego na letni nastąpi w nocy z 27 na 28 marca. Nie przegapcie! Chyba nie znamy osoby, która byłaby z tego zadowolona... Ale przynajmniej można się z tego pośmiać! Zobaczcie w galerii najlepsze memy o zmianie czasu! Internauci mają naprawdę interesujące pomysły, jak ją przetrwać. Sprawdźcie!

📢 Przeciszów. DK44. To mogło skończyć się źle! Reporter Bielskich Dróg nagrał swój wypadek [WIDEO]

Reporter portalu Bielskie Drogi brał udział w wypadku, do którego doszło na drodze krajowej nr 44 w Przeciszowie koło Oświęcimia. Wszystko nagrał. Zobaczcie film.

📢 Bunt ratowników medycznych w Wadowicach. Mają dość takich warunków pracy. Politycy nie chcieli ich wysłuchać

Ratownicy medyczni z Wadowic, którzy w czwartek (25.03.2021) przyszli na sesję Rady Powiatu Wadowickiego, przez kilka godzin musieli czekać na to, by politycy zarządzający powiatem pozwoli im wejść do środka i zabrać głos. Skarżą się na warunki pracy i plany okrojenia załóg karetek o jedną osobę. - W pandemii, gdy jest tyle pracy, takie oszczędności są niedopuszczalne, ucierpią też pacjenci - ostrzegają. Służba zdrowia w Wadowicach, czyli szpital, szuka oszczędności, bo przegrał proces i musi spłacać długi.

Spraw prezent sobie albo bliskiej osobie

Materiały promocyjne partnera

Tygodniowa prasówka 21.03-27.03.2021 Wadowice: pozostałe wydarzenia

Poniżej prezentujemy pozostałe artykuły, które przyciągały w mijającym tygodniu uwagę czytelników w Wadowicach. Co było tak istotne, że nie można było od tego oderwać wzroku?

📢 Uroczystości Wielkiego Tygodnia bez Jezusa na osiołku! Zakonnicy z Kalwarii Zebrzydowskiej podjęli już decyzję

Wielkanoc 2021. W tym roku święta wielkanocne oraz uroczystości Wielkiego Tygodnia, tak jak przed rokiem, zostaną storpedowane przez obostrzenia, związane z pandemią koronawirusa. Na dróżkach przy sanktuarium w Kalwarii Zebrzydowskiej nie będzie w tym roku tradycyjnej inscenizacji Drogi Krzyżowej. Tradycyjna procesja nie przejdzie też ulicami Wadowic. Otwarte pozostaną kościoły, ale z nowymi restrykcjami. Od 27 marca będzie obowiązywał nowy limit: maksymalnie jedna osoba na 20 metrów kwadratowych. "Uroczystości, które wzbogacają dni Wielkiego Tygodnia i Triduum Paschalne, mogą, decyzją biskupa diecezjalnego, zostać przeniesione na inne dogodne dni, np. 14 i 15 września" - informuje Episkopat.

📢 W szpitalu w Chrzanowie na koronawirusa szczepią się policjanci z Olkusza, Oświęcimia i Wadowic [ZDJĘCIA]

W szpitalu w Chrzanowie szczepią się na koronawirusa policjanci nie tylko z tego powiatu, ale też z Olkusza, Oświęcimia i Wadowic. Jak to wygląda? Zobaczcie zdjęcia. Kliknij w przycisk „zobacz galerię” i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

📢 Wadowice. To najbardziej luksusowa komenda policji w Polsce. Zobaczcie zdjęcia

Luksusy i nowoczesność - tak wygląda nowa siedziba Komendy Powiatowej Policji w Wadowicach, którą wybudowano przy ul. Piłsudskiego 37. Na super warunki mogą tu liczyć nie tylko policjanci, ale i zatrzymani. Zobaczcie sami.
Kliknij w przycisk „zobacz galerię” i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

📢 Małopolska zachodnia. 561 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. Jedna osoba zmarła z powodu COVID 19

Ministerstwo Zdrowia we sobotę (27 marca 2021) przekazało nowy raport zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2. Badania potwierdziły zakażenie 31 757 osób, niestety 448 osób zmarło. W Małopolsce odnotowano 2725 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, zmarły 24 osoby z COVID 19.

📢 Małopolska zachodnia. 70 proc. bonów turystycznych wciąż można aktywować. Dodatkowe 500 zł. Jak je otrzymać?

W Małopolsce na 377 tys. przygotowanych bonów turystycznych rodzice dotychczas aktywowali przeszło 118 tysięcy. Z bonu można korzystać jeszcze przez rok, czyli do 31 marca 2022 roku.

📢 Wadowice, Andrychów i Kalwaria Zebrzydowska dostały od rządu miliony. Bo mają góry. Na liście też trzy inne gminy

Miejscowościom z powiatu wadowickiego dość dobrze poszło w naborze do Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych dla gmin górskich. Wadowice, Kalwaria Zebrzydowska, Andrychów, Lanckorona, Stryszów i Mucharz dostały dużo pieniędzy. Na co je wydadzą?

📢 200 stulatków z Małopolski otrzyma dodatkowe pieniądze od ZUS, prawie 5 tys. złotych. Najstarsza jest Wanda Szajowska z Krakowa

Tzw. świadczenie honorowe przysługuje osobom, które skończyły 100 lat. Zakład Ubezpieczeń Społecznych wypłaca niemal 200 takich wyjątkowych świadczeń mieszkańcom Małopolski. Od marca jego wysokość to 4512,41 złotych

📢 Jan Paweł II na pielgrzymce w Kalwarii Zebrzydowskiej. Archiwalne zdjęcia z 7 czerwca 1979 roku! Zobaczcie

Papież Jan Paweł II w 2020 roku został patronem Kalwarii Zebrzydowskiej a wcześniej jej honorowym obywatelem. Z pierwszą pielgrzymką do tego miasta przyjechał już w 1979 roku, kilka miesięcy po tym, jak został papieżem. Zobaczcie unikatowe, archiwalne zdjęcia z tej wizyty. Można na nich rozpoznać dawnych mieszkańców i miejsca, których już w Kalwarii nie ma. Kliknij w przycisk „zobacz galerię” i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

📢 Wielka libacja na skwerku przy OSP w Brzeźnicy. Imprezowicze zostawili po sobie syf. Policja poszuka sprawców [ZDJĘCIA]

Stos pustych butelek po alkoholu otoczył skwer przy siedzibie Ochotniczej Straży Pożarnej w Brzeźnicy. Oburzeni druhowie pokazali na zdjęciach skutki tej libacji. Chcą by jej uczestnikami zajęła się policja.

📢 Tych kobiet poszukuje małopolska policja! Rozpoznajesz je? Co zrobiły? Jak wyglądają? Sprawdź! 26.03.2021

Zobacz jakich kobiet szuka małopolska policja! Prezentujemy najnowsze zdjęcia i listy gończe kobiet, które złamały prawo. Rozpoznajesz którąś z nich? Wiesz, gdzie mogą przebywać? Jeżeli masz jakieś informacje na temat tych kobiet, koniecznie skontaktuj się z policją. Zdjęcia i dane przedstawione w naszej galerii pochodzą z policyjnej strony poszukiwani.policja.pl i zostały pobrane 23.03.2021 r.

📢 Memy po meczu Węgry - Polska. Szalony debiut Paulo Sousy w oczach internautów. Co na to Jerzy Brzęczek?

Węgry - Polska MEMY po meczu. Internauci szybko zareagowali na wydarzenia z meczu eliminacji Węgry - Polska (3:3), będący debiutem nowej szkoleniowca naszej reprezentacji Paulo Sousy. Starcie dostarczyło emocji, jak i okazji do wbicia szpileczki selekcjonerowi i piłkarzom. Oto najlepsze memy po meczu Polaków z Węgrami. Kliknij w przycisk "ZOBACZ GALERIĘ" i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

📢 Wadowice. Siłownia zbankrutowała, wykończył ją lockdown. Właściciele idą na bezrobocie i skarżą się, że od rządu pomoc była znikoma

Właściciele wadowickiej siłowni twierdzą, że przez trwający niemal cały rok lockdown muszą zlikwidować swój interes i zasilić grono bezrobotnych. - Od rządu otrzymaliśmy znikomą pomoc - tłumaczą. Decyzję podjęli po ogłoszeniu kolejnych obostrzeń.

📢 Szczepienia dla wszystkich chętnych? Dworczyk zdradza szczegóły

  • Po zakończeniu etapu I, najprawdopodobniej w maju, rozważamy uruchomienie rejestracji dla wszystkich zainteresowanych szczepieniem – powiedział „Dziennikowi Gazecie Prawnej” szef Kancelarii Premiera Michał Dworczyk.

📢 Koronawirus. Ponad pół tysiąca nowych zakażeń w powiatach: chrzanowskim, olkuskim, oświęcimskim i wadowickim i 6 zgonów [RAPORT 26.03.2021]

Dzisiaj, 26 marca 2021 roku, raport Ministerstwa Zdrowia dotyczący sytuacji epidemicznej w Polsce podaje, że w powiatach Małopolski zachodniej: chrzanowskim, olkuskim, oświęcimskim i wadowickim stwierdzono 522 nowe zakażenia koronawirusem. Najwięcej zakażonych SARS-CoV-2 było w powiecie wadowickim. Ponadto doszło do sześciu zgonów pacjentów z COVID-19.

📢 Wadowice, Andrychów, Kalwaria Zebrzydowska. Gdzie i o której wyspowiadać się przed świętami?

Spowiedź 2021. Sprawdziliśmy, gdzie oraz w jakich godzinach, można się wyspowiadać w miastach powiatu wadowickiego: Wadowicach, Andrychowie i Kalwarii Zebrzydowskiej przed świętami wielkanocnymi. Znajdź swój kościół: kliknij w przycisk „zobacz galerię” i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

📢 Policja od ponad miesiąca szuka 41-letniej Kseni Wysogląd, mieszkanki Kęt. Użyto helikopterów i psów, ale nadal nikt nic nie wie

Policjanci z Komisariatu Policji w Kętach oraz rodzina nadal intensywnie poszukują zaginionej Kseni Wysogląd, 41 – letniej mieszkanki Kęt. Zaginiona 13 lutego 2021 tuż po godzinie 9. wyszła ze swojego mieszkania w Kętach i od tej pory nie nawiązała kontaktu z rodziną. Nie jest znane miejsce jej pobytu. Policja apeluje o pomoc.

📢 Spytkowice. Postawili we wsi dwa ogromne zbiorniki z wodą [ZDJĘCIA]

Gmina Spytkowice zabezpieczyła się przed suszą. Postawiono w sołectwie Ryczów dwa ogromne zbiorniki z wodą o łącznej pojemności prawie 1100 metrów sześciennych. Zobacz zdjęcia. Kliknij w przycisk „zobacz galerię” i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

ZOBACZ KONIECZNIE

Pierwsza Komunia Święta

Kolno wolne od koronawirusa

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie