Przegląd tygodnia w Wadowicach, najważniejsze wydarzenia od 4.04 do 10.04.2021, sprawdź czy nie minęło Cię nic ważnego

N360
N360
Pora na przegląd tygodnia? Z nami tygodniową prasówkę z Wadowic nadrobisz w kwadrans
Pora na przegląd tygodnia? Z nami tygodniową prasówkę z Wadowic nadrobisz w kwadrans CC0
Przygotowaliśmy dla Ciebie tygodniową prasówkę. Jeśli w mijającym tygodniu byłeś zbyt zajęty, by nadążyć za informacjami z Wadowic, zobacz teraz artykuły, które inni czytelnicy czytali najchętniej między 4.04 a 10.04.2021. Sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego. Czy czytałeś artykuł: „UWAGA! GIF wycofuje popularne leki. Masz je w domu? Natychmiast wyrzuć [LISTA KWIECIEŃ 2021 ROK]”?

W treści tego artykułu umieszczone są tzw. linki afiliacyjne naszych partnerów. Klikając w nie, wspierasz naszą działalność, nie ponosząc żadnych dodatkowych kosztów.

Przegląd tygodnia Wadowice od 4.04 do 10.04.2021: top 3 artykuły z tygodnia

Oto lista najpopularniejszych w mijającym tygodniu wiadomości. Czy miałaś bądź miałeś okazję przeczytać je wszystkie?

📢 UWAGA! GIF wycofuje popularne leki. Masz je w domu? Natychmiast wyrzuć [LISTA KWIECIEŃ 2021 ROK]

Główny Inspektorat Farmaceutyczny co jakiś czas wydaje decyzję o wycofaniu lub wstrzymaniu w obrocie kolejnych preparatów leczniczych. Tylko w ostatnich dniach do listy leków, których nie kupimy już w aptece, dołączyło pięć kolejnych produktów! Na liście preparatów, które znikną z półek aptek, znalazły się między innymi niektóre serie popularnych medykamentów stosowanych w leczeniu chorób serca. Wycofano także lek na grypę! Zobacz w naszej galerii, jakie preparaty wycofał w ostatnim czasie GIF i sprawdź, czy nie masz usuniętych z aptek leków w domu. Kliknij w przycisk "zobacz galerię" i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

📢 Właściciel Etihas kebab Kalwaria Zebrzydowska otworzył swój lokal. Kusił klientów promocjami [ZDJĘCIA]

Właściciel Etihas kebab Kalwaria Zebrzydowska w sobotę (10 kwietnia) otworzył swój lokal gastronomiczny dla klientów, którzy chcieliby spożyć zamówione posiłki na miejscu. Z tej okazji przygotowano liczne promocje, które miały dodatkowo zachęcić klientów do skosztowania serwowanych tam kebabów. Właściciel ma świadomość, że otwarcie lokalu może wiązać się z poważnymi konsekwencjami finansowymi ze strony sanepidu.

📢 Były ksiądz Natanek szokuje słowami o dzieciach z in vitro [AKTUALIZACJA 9.04.2021]

Czy Piotr Natanek, suspendowany ksiądz (nie może odprawiać mszy świętej, nauczać, prawić kazań) zostanie ukarany za słowa, które wypowiedział podczas wielkanocnego kazania w swoim kościele? Porównał on dzieci poczęte metodą in vitro do zwierząt. Jego słów zwykle słuchają tysiące jego wyznawców. [AKTUALIZACJA 9.04.2021]

Spraw prezent sobie albo bliskiej osobie

Materiały promocyjne partnera

Tygodniowa prasówka 4.04-10.04.2021 Wadowice: pozostałe wydarzenia

Poniżej prezentujemy pozostałe artykuły, które przyciągały w mijającym tygodniu uwagę czytelników w Wadowicach. Co było tak istotne, że nie można było od tego oderwać wzroku?

📢 Wadowice. Młodzież z hufca pracy buduje drewniane domki dla jeży. Wiecie po co? [ZDJĘCIA]

Młodzież z Hufca Pracy w Wadowicach chce pomóc tym sympatycznym zwierzętom i w ramach projektu „Zbudujmy domek dla jeża”. Tworzy dla nich drewniane schronienia - małe domki.

📢 Coraz mniej ludzi na targu w Wadowicach. Kupcy narzekają, że grozi im plajta [ZDJĘCIA] [WIDEO] [AKTUALIZACJA 9.04.2021]

Kupcy z wadowickich targowisk narzekają, że coraz mniej mają klientów. Wielu z nich zarzeka się, że już więcej nie będzie tu handlować i poszuka sobie innego zajęcia. [AKTUALIZACJA 9.04.2021]
Zobacz zdjęcia i film. Kliknij w przycisk „zobacz galerię” i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

📢 OSP Wieprz i OSP Mucharz. Trening z psami ratowniczymi na gruzowisku [ZDJĘCIA]

Trening poszukiwawczy z psami ratowniczymi na realnym gruzowisku zawalonego budynku w warunkach nocnych z udziałem druhów z OSP Wieprz i OSP Mucharz.
Zobaczcie zdjęcia. Kliknij w przycisk „zobacz galerię” i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

📢 Rabsztyn. Zaginął 41-letni Andrzej Tomsia. Rodzina i policja apelują o pomoc w odnalezieniu mężczyzny

Komenda Powiatowa Policji w Olkuszu prowadzi poszukiwania zaginionego 41-letniego Andrzeja Tomsi, który ostatnio przebywał w Rabsztynie. Mężczyzna zaginął 2 kwietnia 2021 roku około godziny 18. Wówczas opuścił miejsce zamieszkania, do którego do chwili obecnej nie powrócił. Zaginięcie osoby zgłoszono Policji w dniu 9 kwietnia 2021 roku.

📢 Wadowice. Licytacje komornicze. Domy, mieszkania i działki pójdą pod młotek. Nieruchomości na sprzedaż [Kwiecień 2021]

Licytacje komornicze okazje do kupienia domu, mieszkania lub działki poniżej wartości rynkowej. Takie oferty regularnie pojawiają się także w powiecie wadowickim. Prześledziliśmy licytacje komornicze w Wadwoicach i okolicy, by sprawdzić jakie obecnie nieruchomości można wylicytować. Znaleźliśmy kilka interesujących ofert. Kliknij w przycisk "zobacz galerię" i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

📢 Małopolska zachodnia. 386 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. Zmarły cztery osoby z COVID 19

Ministerstwo Zdrowia w sobotę (10 kwietnia 2021) przekazało nowy raport zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2. Badania potwierdziły zakażenie 24 856 osób, niestety 749 osób zmarło. W Małopolsce odnotowano 2135 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, zmarło 50 osób z COVID 19.

📢 Ważne! Nowe mandaty dla właścicieli psów. Nawet kilkaset złotych kary. Spacer może słono kosztować

Nowe mandaty dla właścicieli psów w 2021 roku. Nowe przepisy wejdą w życie 10 kwietnia. Od tego dnia miłośnicy czworonogów muszą mieć się na baczności, ponieważ policjanci będą karać osoby spacerujące z psami w mieście, jak i właścicieli psów podwórkowych.

📢 Zachowek - komu się należy? W jakiej wysokości przysługuje zachowek? Wyjaśnia Jonasz Kita, radca prawny z kancelarii Lex Projects

Zachowek - komu się należy, a komu nie, w jakiej wysokości przysługuje - to często zadawane pytania. Tematy spadkowe często budzą wątpliwości. Kwestię zachowku przybliża Jonasz Kita, radca prawny z kancelarii Lex Projects www.lexprojects.pl.

📢 Wadowice. Meblościanki, fotele, opony i ubrania dla dzieci - to mieszkańcy oddają za darmo na OLX. Aktualne oferty

Meblościanki, fotele, opony i ubrania dla dzieci. Takie przedmioty mieszkańcy Wadowic oddają za damo w serwisie OLX.pl. Warto przeglądnąć ofert, bo niektóre to prawdziwe perełki. Prawdziwe skarby mogą tu znaleźć kolekcjonerzy staroci. Zapraszamy do naszej galerii. Kliknij w przycisk „zobacz galerię” i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

📢 Powiat wadowicki. Zima wiosną nie sprzyja kierowcom? Na drogach powiatu wadowickiego doszło do kilku wypadków i kolizji [ZDJĘCIA]

Tej wiosny w czwartek (8 kwietnia 2021 r.) zima dała o sobie znać. Śnieg i przymrozki miały wpływ na komfort jazdy i sprawiły, że na drogach powiatu wadowickiego zrobiło się biało i ślisko. Doszło do kilku zdarzeń drogowych. Kliknij w przycisk „zobacz galerię” i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE. Zobaczycie skutki dzisiejszej nieostrożnej jazdy, czy może aury?

📢 Są pieniądze na ratowanie zabytków w powiatach: chrzanowskim, olkuskim, oświęcimskim i wadowickim. Zobaczcie kto dostał dotacje [GALERIA]

Sejmik Województwa Małopolskiego przyznał dotacje na ratowanie zabytków. Łączna pula pieniędzy do podziału wyniosła 4 mln zł. Wśród 89 obiektów w całym województwie, które objęte zostaną tym wsparciem, 18 znajduje się w powiatach Małopolski zachodniej: chrzanowskim, olkuskim, oświęcimskim i wadowickim. Są wśród nich m.in. kościoły, zabytkowe budynki i pałac. W galerii przedstawiamy zadania, które uzyskały dofinansowanie.
Kliknij w przycisk "zobacz galerię" i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE

📢 Wadowice. Wierni rzucili się na darmowe maseczki w papieskiej bazylice. Zabrali do domów całe paczki [9.04.2021]

"Chytrzy katolicy z Wadowic" - tego określenia użył nasz Czytelnik, by opisać postawę osób uczestniczących w wielkanocną niedzielę we mszy świętej w papieskiej bazylice w Wadowicach. Dostawa darmowych maseczek z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji w ciągu kilku chwil trafiła tu do trzech osób, w tym dwóch prawdopodobnie z jednej rodziny. Czy zrobili to specjalnie, czy sądzili, że można zabrać całą paczkę - tego nie wiemy. Takich sytuacji można było jednak łatwo uniknąć. [AKTUALIZACJA 9.04.2021]

📢 [Rozkopane Wadowice toną w błocie. Kłopot dla pieszych i kierowców. Utrudnień jest wiele, bo trwają zmasowane remonty (WIDEO] [ZDJĘCIA]](https://wadowice.naszemiasto.pl/rozkopane-wadowice-tona-w-blocie-klopot-dla-pieszych-i/ar/c1-8222321)

Lwowska - główna ulica Wadowic jest kompletnie rozkopana. Trwa jej przebudowa, która staje się uciążliwa dla przechodniów i kierowców.
Zobaczcie film i zdjęcia. Kliknij w przycisk „zobacz galerię” i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

📢 Koronawirus. Ile zakażeń i zgonów? Jest źle. Najnowszy raport z powiatu wadowickiego, olkuskiego, chrzanowskiego i oświęcimskiego

W piątek (09.04.2021) Ministerstwo Zdrowia poinformowało, że w Małopolsce zmarło 71 kolejnych osób zakażonych koronawirusem. Odnotowano też w Małopolsce 2219 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem. Na ten wynik zapracowały także cztery powiaty zachodniej Małopolski. Odnotowano tu 10 zgonów. Sprawdź najnowsze dane dotyczące koronawirusa z powiatu wadowickiego, oświęcimskiego, olkuskiego i chrzanowskiego.

📢 Te choroby przewlekłe zwiększają ryzyko ciężkiego przebiegu COVID-19. Sprawdź czy możesz czuć się bezpiecznie [LISTA]

Lekarze alarmują: aż dwie trzecie hospitalizacji z powodu COVID-19 koronawirusem dotyczy pacjentów cierpiących na co najmniej jedną z kilku chorób przewlekłych. To właśnie one, zdaniem medyków, są dla osób cierpiących na COVID-19 najgroźniejsze. Choć bez wątpienia wszyscy powinniśmy stosować wzmożone środki ochrony przed koronawirusem, tego rodzaju wiedza powinna skłonić pacjentów z określonymi przewlekłymi chorobami do rzetelnego ich leczenia i zachowywania szczególnej ostrożności. O jakie schorzenia chodzi?

📢 Co z powrotem uczniów do szkół? Niejasne doniesienia rządu

Minister edukacji Przemysław Czarnek zapowiedział, że jest przekonamy, iż jeszcze w kwietniu uczniowie wrócą do szkół. Jego entuzjazmu nie podziela natomiast rzecznik resortu zdrowia. – Nie możemy tego wykluczyć, że jeszcze w kwietniu to nastąpi, ale nie możemy dzisiaj odpowiedzialnie, jako kierujący resortem zdrowia, powiedzieć, że to się stanie – stwierdził Wojciech Andrusiewicz.

📢 Pogoda w Wadowicach w kwietniu: śnieg z deszczem, grad i słońce. Nietypowe załamanie pogody [WIDEO]

Pogoda w Wadowicach w środę (7.04.2021) przez cały dzień gwałtownie się zmieniała. Rano było słonecznie, potem zaczął padać deszcz, śnieg z deszczem a nawet grad, słychać było też grzmoty. I tak na zmianę. Niestety, nie mamy dobrych wiadomości dla osób oczekujących na prawdziwą wiosnę. Jaka pogoda w Wadowicach? Zobacz zdjęcia i film. Kliknij w przycisk „zobacz galerię” i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE. AKTUALIZACJA

ZOBACZ KONIECZNIE

Pierwsza Komunia Święta

Kolno wolne od koronawirusa

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie