Przegląd tygodnia w Wadowicach, najważniejsze wydarzenia od 24.01 do 30.01.2021, sprawdź czy nie minęło Cię nic ważnego

N360
N360
Pora na przegląd tygodnia? Z nami tygodniową prasówkę z Wadowic nadrobisz w kwadrans
Pora na przegląd tygodnia? Z nami tygodniową prasówkę z Wadowic nadrobisz w kwadrans CC0
Przygotowaliśmy dla Ciebie tygodniową prasówkę. Jeśli w mijającym tygodniu byłeś zbyt zajęty, by nadążyć za informacjami z Wadowic, zobacz teraz artykuły, które inni czytelnicy czytali najchętniej między 24.01 a 30.01.2021. Sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego. Czy czytałeś artykuł: „Kalwaria Zebrzydowska. Nocą i w święta nie kupisz lekarstw! Najbliższych czynna apteka 15 km dalej [VIDEO]”?

W treści tego artykułu umieszczone są tzw. linki afiliacyjne naszych partnerów. Klikając w nie, wspierasz naszą działalność, nie ponosząc żadnych dodatkowych kosztów.

Przegląd tygodnia Wadowice od 24.01 do 30.01.2021: top 3 artykuły z tygodnia

Oto lista najpopularniejszych w mijającym tygodniu wiadomości. Czy miałaś bądź miałeś okazję przeczytać je wszystkie?

📢 Kalwaria Zebrzydowska. Nocą i w święta nie kupisz lekarstw! Najbliższych czynna apteka 15 km dalej [VIDEO]

Jedna z aptek w Kalwarii Zebrzydowskiej chciała w tym mieście zagospodarować niszę, ale jej lokal przy ul. Krakowskiej do dziś nie został otwarty. - Konkurencja go zablokowała, powołując się na chore przepisy. Sami nie sprzedadzą emerytom lekarstw w niedzielę, ale i innym nie pozwolą. To skandal! - grzmi Augustyn Ormanty, burmistrz Kalwarii Zebrzydowskiej i domaga się interwencji rządu w tej sprawie. Co na to lokalni aptekarze?

📢 Orzeł Ryczów, z Adamem Kokoszką w składzie, chce walczyć o mistrzostwo IV ligi małopolskiej

Orzeł Ryczów rozpoczął przygotowania do wiosny w grupie zachodniej IV ligi piłkarskiej w Małopolsce. Podopieczni Wojciecha Wojcieszyńskiego mają już za sobą pierwszy sparing z Kalwarianką, wygrany 3:1. W zespole wicelidera nie ukrywają gotowości do walki o awans.

📢 Małopolska zach. 29. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy będzie inny niż poprzednie, ale jak zawsze pełen emocji [ZDJĘCIA]

„Finał z głową” - to hasło przewodnie 29. edycji zbiórki organizowanej przez Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Największa orkiestra świata pod batutą Jurka Owsiaka zagra w najbliższą niedzielę (31 stycznia 2021 r.). Tym razem Fundacja będzie się skupiać na zakupie sprzętu dla laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy. W związku z pandemią koronawirusa, to będzie inny finał niż poprzednie, ale równie gorący. Sztaby w powiatach: chrzanowskim, olkuskim, oświęcimskim i wadowickim, już w blokach startowych.

Spraw prezent sobie albo bliskiej osobie

Materiały promocyjne partnera

Tygodniowa prasówka 24.01-30.01.2021 Wadowice: pozostałe wydarzenia

Poniżej prezentujemy pozostałe artykuły, które przyciągały w mijającym tygodniu uwagę czytelników w Wadowicach. Co było tak istotne, że nie można było od tego oderwać wzroku?

📢 Niedoskonałości znaków zodiaku. Jakie słabości ma Wodnik, a jakie Ryby? Sprawdź, jakie wady ma twój znak zodiaku [31.01.21 r.]

Przez znaki zodiaku rozumiemy grupy cech, które przypisuje się ludziom urodzonym w danej części miesiąca. Uważa się, że to, kiedy mamy urodziny, determinuje nasze zdolności, marzenia i predyspozycje. Z reguły w tym kontekście omawia się przede wszystkim zalety poszczególnych znaków zodiaku. Chcielibyśmy wam jednak przedstawić także i tę mroczną stronę horoskopu. Jakie wady mają znaki zodiaku oraz na co powinny zwracać szczególną uwagę?

📢 Koronawirus. Kolejnych 40 zakażeń w powiatach chrzanowskim, olkuskim, oświęcimskim i wadowickim [RAPORT 30.01.2021 r.]

Jak informuje Ministerstwo Zdrowia w sobotę 30 stycznia 2021 r. badania potwierdziły zakażenia wirusem SARS CoV-2 u 5 864 osób. Zmarły 303 osoby, wyłącznie z powodu Covid-19 – odeszły 53 osoby. Według raportu resortu zdrowia, w Małopolsce mamy 265 nowych zakażeń, w tym w Małopolsce zachodniej 40.

📢 Najlepsze licea w powiatach: olkuskim, chrzanowskim, oświęcimskim i wadowickim w rankingu "Perspektyw". Zobaczcie, jak wypadły w rankingu

Ukazał się najnowszy prestiżowy ranking szkół średnich magazynu „Perspektywy”. Wśród najlepszych 1000 sklasyfikowanych liceów znalazło się 14 z powiatów Małopolski zachodniej: olkuskiego, oświęcimskiego, chrzanowskiego i wadowickiego. Jak wypadły nasze szkoły i które placówki - zdaniem ekspertów - osiągają najlepsze efekty w pracy z młodzieżą?
Kliknij w przycisk "zobacz galerię" i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE

📢 Wysoka k. Wadowic. Wzruszające pożegnanie 23-latka zamordowanego w Krakowie [WIDEO]

Na cmentarzu w Wysokiej koło Wadowic w środę (27 stycznia 2021) spoczął Dawid, 23-latek, który zginął od ciosów nożem na krakowskich Azorach. W ostatniej drodze towarzyszyli mu rodzice: Grażyna i Krzysztof, bracia, dziadkowie, dalsza rodzina, przyjaciele i wielu mieszkańców tej podwadowickiej wsi. Na cmentarzu parafialnym zagrał trębacz, a kapłan przypominał, by modlić się także o dusze sprawców tej zbrodni. Zobaczcie wzruszający film z ostatniej drogi Dawida.

📢 Wysoka koło Wadowic. Pogrzeb Dawida zamordowanego na krakowskich Azorach. Sprawcy w areszcie czekają na proces

23-letni Dawid pochodzący z Wysokiej koło Wadowic wrócił do rodzinnej wsi, ale nie tak miało być...
Dzisiaj (27 stycznia 2021r.) spoczął na tamtejszym cmentarzu. W ostatniej drodze towarzyszyli mu rodzice Grażyna i Krzysztof, bracia, dziadkowie i wielu znajomych. Chłopak został zamordowany na krakowskich Azorach 24 stycznia. Podejrzani o zbrodnię trafili do aresztu, gdzie będą czekać na rozprawę.

📢 Budują KFC w Wadowicach. Pierwsze w całym powiecie. Otwarcie jeszcze w tym roku

Sieć Kentucky Fried Chicken, czyli KFC, chce w Polsce otworzyć swój kolejny punkt. Obiekt powstaje w Wadowicach, przy drodze krajowej nr 52, na trasie w kierunku Krakowa. Otwarcie latem. To będzie pierwszy fast - food tej sieci w powiecie wadowickim. Obecnie najbliższa lokalizacja KFC znajduje się w Oświęcimiu.

📢 Finał WOŚP 2021 online i na rynku w Wadowicach z kucharzami z Masterchef. Co można wylicytować? Sprawdźcie

  1. Finał WOŚP odbędzie się w niedzielę, 31 stycznia 2021. W tym roku zbiórka dla oddziałów dziecięcej laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy. Impreza odbędzie się online i na wadowickim rynku. W wielu sklepach i instytucjach znajdziemy też puszki WOŚP, również w Wadowicach, Andrychowie, Lanckoronie, Kalwarii Zebrzydowskiej i w całym powiecie wadowickim. Sprawdź, gdzie można wpłacić pieniądze i co można wylicytować. Publikujemy również mapę stacjonarnych puszek oraz ich adresy.

📢 Najlepsze technika w powiatach: olkuskim, oświęcimskim, wadowickim i chrzanowskim w rankingu "Perspektyw". Zobaczcie, jak wypadły [PRZEGLĄD]

Magazyn "Perspektywy" opublikował najnowszy ranking szkół średnich w Polsce. W tym prestiżowym zestawieniu wśród najlepszych techników znalazło się 20 szkół z powiatów Małopolski zachodniej: olkuskiego, wadowickiego, oświęcimskiego, chrzanowskiego. Jak wypadły nasze szkoły i które placówki - zdaniem ekspertów - osiągają najlepsze efekty w pracy z młodzieżą?
Kliknij w przycisk "zobacz galerię" i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE

📢 WOŚP 2021 Wadowice. Sprzęt o wartości ponad 1,3 mln zł dostał wadowicki szpital dzięki Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy [ZDJĘCIA]

Do Szpitala Powiatowego w Wadowicach za sprawą Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy trafiło dużo potrzebnego i nowoczesnego sprzętu. Zasilił on przede wszystkim oddziały, na których leczeni są najmłodsi pacjenci wadowickiego szpitala, ale o nowe urządzenia zakupione dzięki WOŚP wzbogaciły się także oddziały ginekologiczno-położniczy i geriatryczny.

📢 Rośnie liczba pracowników z zagranicy w Małopolsce zachodniej. To głównie Ukraińcy. Ilu ich jest?

Na koniec ubiegłego roku w Małopolsce było 63,3 tys. cudzoziemców zgłoszonych do ubezpieczenia emerytalnego i rentowych w ZUS. Od czerwca przybyło ich 8,6 tysiąca. W grudniu 2020 r. w naszym regionie zgłoszono więcej obcokrajowców, niż w okresie przed pandemią (w lutym 2020 r.).

📢 Koronawirus. Kolejnych 50 zakażeń w powiatach chrzanowskim, olkuskim, oświęcimskim i wadowickim. Sześć osób zmarło [RAPORT 29.01.2021 r.]

Najnowszy raport Ministerstwa Zdrowia (29 stycznia 2021 r.) dotyczący zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2 przynosi dane o kolejnych 6 144 przypadkach w Polsce, w tym 50 nowych zakażeniach w Małopolsce zachodniej. Tym razem najwięcej w powiecie oświęcimskim - 21. Tu też odnotowano cztery zgony.

📢 Polacy mówią coraz głośniej: Precz z lockdownem

Polacy są krańcowo zmęczeni stanem nienazwanego lockdownu. Mają też dość niekonsekwencji rządu w podejściu do obostrzeń. Zadziwiająco chętnie poparliby zbuntowanych przedsiębiorców otwierających biznesy mimo restrykcji. Zarazem wykazują sporo zdrowego rozsądku w ocenie poszczególnych restrykcji - szczególnie mocno sprzeciwiają się tym najbardziej dyskusyjnym, jeśli chodzi o ich skuteczność

📢 Dr Rafał Maszewski: Polska zmierza w kierunku klimatu węgierskiego

Patrząc na trendy i cyrkulację, to jeszcze chyba nie raz zeskrobiemy szron z samochodu, odśnieżymy chodnik i trochę zmarzniemy. To jeszcze nie jest wiosna; zdarzało się, że luty był najzimniejszym miesiącem roku. Powinniśmy być przygotowani na to, że zima może nas postraszyć i to jeszcze na początku wiosny – mówi Rafał Maszewski, klimatolog, popularyzator nauki o pogodzie.

📢 Przypominamy niespełnione obietnice rządu Prawa i Sprawiedliwości. Jest ich więcej niż myślisz

Rząd Prawa i Sprawiedliwości jak mantrę powtarza "Dotrzymujemy słowa. Spełniamy obietnice". Liczne zapowiedzi o pomocy dla przedsiębiorców, a także społeczeństwa ze strony należących do tej partii polityków padały także w trakcie pandemii. Dodatki covidowe dla medyków, bon turystyczny dla wszystkich czy też luzowanie obostrzeń przy spadku poniżej 10 tys. zakażeń - to tylko niektóre z zapewnień PiS-u. Przyjrzeliśmy się obietnicom, o których partia Jarosława Kaczyńskiego zapomniała. Kliknij w przycisk "zobacz galerię" i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

📢 Obostrzenia pandemiczne w Polsce mają ograniczyć Covid-19, a są pełne absurdów i bubli. W kraju tli się bunt

Absurdy obostrzeń przeciw COVID-19 są widoczne gołym okiem. Można korzystać z wyciągów w górach, o ile nie ma się ze sobą nart. Otwarte są kościoły, centra handlowe i szkoły, a zabrania się sportu na świeżym powietrzu, korzystania basenów czy kin. Absurd goni absurd.

📢 15 lat temu runął dach hali MTK. "Wciąż powtarzałem: Ojcze nasz, który jesteś w niebie i stanął obok mój anioł stróż". Zginęło 65 osób

15 lat temu, 28 stycznia 2006 roku, podczas ogólnopolskiej wystawy gołębi pocztowych, runął dach Międzynarodowych Targów Katowickich. W czasie katastrofy w hali znajdowało się około 700 osób, zwiedzających i wystawców. Zginęło 65 osób, a ponad 170 zostało rannych. Największą katastrofę budowlaną w historii powojennej Polski przypomina Teresa Semik, publicystka "Dziennika Zachodniego".

📢 Lockdown w Polsce. Jest decyzja. Od 1 lutego otwarte zostaną galerie handlowe i muzea. Koniec z godzinami dla seniorów

Zgodnie z decyzją rządu przynajmniej do 14 lutego wciąż zamknięte będą m.in. hotele, stoki narciarskie, a restauracje nadal będą mogły sprzedawać jedzenie tylko na wynos. Do szkół nie powrócą kolejne roczniki. Zapadły także trzy ważne decyzje dotyczące luzowania obostrzeń. Od 1 lutego otwarte zostaną galerie handlowe, a także muzea i galerie sztuki. Przestaną również obowiązywać tzw. godziny dla seniorów w sklepach.

ZOBACZ KONIECZNIE

Kolno wolne od koronawirusa

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie