Przegląd tygodnia w Wadowicach, najważniejsze wydarzenia od 17.01 do 23.01.2021, sprawdź czy nie minęło Cię nic ważnego

N360
N360
Czy to dobry czas na nadrobienie zaległości informacyjnych z tygodnia? Zobacz, które wiadomości mieszkanki i mieszkańcy Wadowic czytali w ostatnim tygodniu najchętniej
Czy to dobry czas na nadrobienie zaległości informacyjnych z tygodnia? Zobacz, które wiadomości mieszkanki i mieszkańcy Wadowic czytali w ostatnim tygodniu najchętniej CC0
Przygotowaliśmy dla Ciebie tygodniową prasówkę. Jeśli w mijającym tygodniu byłeś zbyt zajęty, by nadążyć za informacjami z Wadowic, zobacz teraz artykuły, które inni czytelnicy czytali najchętniej między 17.01 a 23.01.2021. Sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego. Czy czytałeś artykuł: „Są poszukiwani przez małopolską policję i mają mniej niż 30 lat [LISTY GOŃCZE] ”?

W treści tego artykułu umieszczone są tzw. linki afiliacyjne naszych partnerów. Klikając w nie, wspierasz naszą działalność, nie ponosząc żadnych dodatkowych kosztów.

Przegląd tygodnia Wadowice od 17.01 do 23.01.2021: top 3 artykuły z tygodnia

Oto lista najpopularniejszych w mijającym tygodniu wiadomości. Czy miałaś bądź miałeś okazję przeczytać je wszystkie?

📢 Są poszukiwani przez małopolską policję i mają mniej niż 30 lat [LISTY GOŃCZE]

Małopolska policja poszukuje kilkudziesięciu osób, które nie przekroczyły jeszcze wieku 30 lat. Zobacz zdjęcia poszukiwanych i pomóż policji w poszukiwaniach. Znasz ich? Daj znać policji!

📢 Sześć sparingów Beskidu Andrychów w okresie przygotowań do wiosny 2021. Zmiany kadrowe raczej kosmetyczne

W Beskidzie Andrychów myślą już o rundzie wiosennej w grupie zachodniej IV ligi piłkarskiej. W kadrze zespołu szykują się najwyżej kosmetyczne zmiany. Podopieczni Macieja Mrowca mają sprecyzowany cel, czyli zakwalifikowanie się do grupy mistrzowskiej.

📢 Zmarł ksiądz Zdzisław Kałwa. Prałat Bazyliki Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny w Wadowicach

Nie żyje ksiądz Zdzisław Kałwa. Zmarł w czwartek wieczorek (21 stycznia). W Wadowicach swoją posługę duszpasterską pełnił od ponad 50 lat. Był prałatem Bazyliki Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny w Wadowicach. Zdzisław Kałwa urodzony w 1931 roku w Szpitarach.

Spraw prezent sobie albo bliskiej osobie

Materiały promocyjne partnera

Tygodniowa prasówka 17.01-23.01.2021 Wadowice: pozostałe wydarzenia

Poniżej prezentujemy pozostałe artykuły, które przyciągały w mijającym tygodniu uwagę czytelników w Wadowicach. Co było tak istotne, że nie można było od tego oderwać wzroku?

📢 W 2020 roku Sanktuarium Pasyjno - Maryjne w Kalwarii Zebrzydowskiej odwiedziło 300 000 pielgrzymów

W 2020 roku Sanktuarium Pasyjno - Maryjne w Kalwarii Zebrzydowskiej odwiedziło nieco ponad trzysta tysięcy pielgrzymów. W porównaniu do poprzedniego roku to niespełna jedna piąta zwykle przybywających pątników i turystów. Takie zmiany wynikają z powodu pandemii koronawirusa.

📢 Czy szczepionki na Covid-19 dowiozą do Wadowic? Samorządowcy zapytali o to wojewodę

W Szpitalu Powiatowym w Wadowicach szczepienia na Covid-19, chorobę wywołaną przez koronawirusa, rozpoczęły się jeszcze w ostatnich dniach grudnia. W styczniu, podobnie, jak w innych miastach, okazało się jednak, że są problemy z kolejnymi dostawami szczepionek. Kiedy będą wznowione? Wicestarosta powiatu wadowickiego Beata Smolec zapytała o to wojewodę małopolskiego Łukasza Kmitę.

📢 Powiat wadowicki. Posłanka lewicy Daria Gosek-Popiołek z Krakowa interweniowała w Kleczy Dolnej. Chodzi o plany wycięcia 120-letnich dębów

Posłanka lewicy z Krakowa Daria Gosek-Popiołek przyjechała do Kleczy pod Wadowicami ratować przed wycięciem stare, 120-letnie dęby, na których są m.in. dziuple dzięcioła czarnego (największego spośród europejskich dzięciołów). Dzięki niej, a także zaangażowaniu lokalnych aktywistów, prace związane z wyrębem zostały wstrzymane a ekolodzy i leśnicy będą w tej sprawie negocjować.

📢 Małopolska zachodnia. 54 nowe przypadki zakażenia koronawirusem w regionie. Jedna osoba z COVID 19 zmarła

Ministerstwo Zdrowia w sobotę (23 stycznia 2021) przekazało nowy raport zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2. Badania potwierdziły zakażenie u 6 322 osób, niestety 346 osoby zmarły. W Małopolsce odnotowano 250 nowych zakażenia koronawirusem. 23 osoby z COVID 19 zmarły.

📢 Nasz Komentarz. Przedsiębiorcy nie godzą się na lockdown. Zobacz nagranie z wejścia policji do pizzerii w Kętach [VIDEO]

Nie brak opinii (popularny ostatnio zwrot w programach informacyjnych TVP), że rząd w końcu ugnie się pod lawiną protestów przedsiębiorców i nieco albo nawet mocno poluzuje obostrzenia z powodu pandemii koronawirusa. Sprawa z pozoru jest prosta: ludzie otwierają swoje biznesy nie z chęci buntu albo z tego powodu, że PiS nie lubią, tylko dlatego, żeby przeżyć i ratować miejsca pracy. Ale czy mają rację?

📢 Gmina Kalwaria Zebrzydowska. Pandemia koronawirusa uderzyła w producentów i sprzedawców butów. Domagają się pomocy rządu

Szewcy z Kalwarii Zebrzydowskiej twierdzą, że z powodu obostrzeń i pandemii grozi im bankructwo. - Buty zalegają w magazynach! Domagamy się pomocy rządu. Nie wpisano nas na listę branż chronionych tarczą antykryzysową. To niesprawiedliwe!- mówią.

📢 WOŚP 2021 w Kalwarii Zebrzydowskiej. W ulicznej kweście weźmie udział 62 wolontariuszy. Kalwaryjski sztab przygotował kilka atrakcji ZDJĘCIA

W Kalwarii Zebrzydowskiej trwają ostatnie przygotowania do 29. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku w kweście na ulicach kalwaryjskiej gminy, która odbędzie się w niedzielę, 31 stycznia, weźmie udział 62 wolontariuszy. Oprócz tego sztab WOŚP, który został powołany przy Centrum Kultury, Sportu i Turystyki w Kalwarii Zebrzydowskiej przygotował kilka dodatkowych atrakcji przy zapewnieniu obowiązujących obostrzeń z powodu pandemii koronawirusa.

📢 Koronawirus. 45 nowych zakażeń SARS-CoV-2 w powiatach chrzanowskim, olkuskim, oświęcimskim i wadowickim. [RAPORT 22.01.2021]

Z najnowszych danych Ministerstwa Zdrowia wynika, że w powiatach Małopolski zachodniej: chrzanowskim, olkuskim, oświęcimskim i wadowickim stwierdzono ostatniej doby łącznie 45 nowych zakażeń. To o 14 mniej niż dzień wcześniej. Dobra informacja jest także taka, że nie było zgonów w związku z COVID-19.

📢 Prawo o ruchu drogowym. Pieszy ma mieć pierwszeństwo na przejściu dla pieszych. Na terenie zabudowanym prędkość do 50 km/h przez całą dobę

Wprowadzenia przepisu nadającego pierwszeństwo pieszemu oczekiwaliśmy od dawna. Wreszcie się to udało. Sejm przegłosował 21.01.2021 r. ważną zmianę przepisów. Co jeszcze się zmieni? Przeczytaj artykuł poniżej.

📢 Andrychów. Świnia na drodze przed McDonald's hitem internetu!

Spore poruszenie wywołała w czwartek (21.01,2021) po południu świnia,która błądziła po Andrychowie w rejonie ulicy Biała Droga przy restauracji McDonald's i drodze krajowej nr 52.

📢 Finał WOŚP 2021 w Wadowicach, Andrychowie, Kalwarii Zebrzydowskiej i pow.wadowickim. Znajdź najbliższą puszkę

  1. Finał WOŚP odbędzie się w niedzielę, 31 stycznia 2021. W tym roku zbieramy dla oddziałów dziecięcej laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy. W wielu sklepach i instytucjach znajdziemy puszki WOŚP, również w Wadowicach, Andrychowie, Lanckoronie, Kalwarii Zebrzydowskiej i w powiecie wadowickim. Sprawdź, gdzie można wpłacić pieniądze. Publikujemy mapę stacjonarnych puszek oraz adresy.

📢 Praca, która dziwi. TOP 10 nietypowych, dobrze płatnych zawodów. Ile tam się zarabia?

Pracują na wysokościach, mierzą się z ekstremalnymi warunkami pogodowymi lub rodzinnymi dramatami, a czasem wymaga się od nich… nadnaturalnych umiejętności. Mowa o pracownikach wykonujących mało typowe, ale dobrze płatne zawody. Zestawienie przygotowała firma Personnel Service, specjalizująca się w rekrutacji i zatrudnianiu pracowników.

📢 Wadowice. Zdjęcia ślubne z ceremonii będą wisieć na ścianach Urzędu Miejskiego! [ZDJĘCIA]

Wadowicka sala ślubów lata świetności ma już dawno za sobą i zdecydowanie prosiła się już o remont. tło idealnych ślubnych ujęć psuje niemodna i nieco już obskurna sala, w której przyszło im przyrzekać na dobre i na złe. To ma się zmienić. Rusza remont.

📢 Koronawirus, raport 21 stycznia 2021. Niski przyrost zakażeń w Oświęcimiu, Chrzanowie, Olkuszu i Wadowicach. Są nowe ofiary

Badania laboratoryjne na 21 stycznia 2021 potwierdziły 315 nowych zakażeń wirusem SARS CoV-2 w Małopolsce. Przy stosunkowo niskim przyroście zachorowań na COVID-19 są też ofiary śmiertelne (13). Niski przyrost zachorowań na COVID-19 także w powiatach zachodniej Małopolski, ale są nowe ofiary.

📢 Brytyjska mutacja koronawirusa u pacjenta z Małopolski. To pierwszy taki przypadek w całym kraju

Brytyjska mutacja koronawirusa najprawdopodobniej dotarła do Polski. Poinformowało o tym na Twitterze laboratorium genXone. Z uzyskanych przez nas informacji wynika, że brytyjski szczep wirusa wykryto u 41-letniej kobiety z Małopolski, u której badania wykonano 21 grudnia 2020 roku.

📢 Kiedy kolejni uczniowie wrócą do szkół? Minister Przemysław Czarnek wyjaśnia

  • Kolejni uczniowie będą wracali do szkół, kiedy pozwoli na to sytuacja pandemiczna. W ostatnim czasie obserwujemy pewną stabilizację liczby nowych zakażeń. Jest taka szansa, że w lutym wrócą do szkół kolejne roczniki - powiedział minister edukacji Przemysław Czarnek podczas porannej rozmowy w RMF FM.

📢 Olejek konopny CBD MED - suplement diety, którego nie wolno spożywać! Sanepid ostrzega 20.01

Główny Inspektorat Sanitarny ostrzega przed spożywaniem olejku - suplementu diety - zawierającego niedozwolony ekstrakt z konopi włóknistych. Sanepid podkreśla, że może on stwarzać istotne ryzyko dla zdrowia ludzi.

ZOBACZ KONIECZNIE

Kolno wolne od koronawirusa

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie