Przegląd stycznia 2021 w Wadowicach, najważniejsze wydarzenia miesiąca

N360
N360
Przeczytaj najważniejsze informacje mijającego miesiąca. Jak Wadowice zmienił się  w styczniu 2021?
Przeczytaj najważniejsze informacje mijającego miesiąca. Jak Wadowice zmienił się w styczniu 2021? CC0
Przygotowaliśmy dla Ciebie podsumowanie minionego miesiąca. Zobacz artykuły, które w styczniu czytaliśmy najchętniej. Które informacje przykuwały uwagę mieszkanek i mieszkańców Wadowic najbardziej? Czy czytałeś artykuł: „Szczepienia przeciw Covid-19 w Wadowicach i powiecie wadowickim. Zapisy, lista punktów - wszystko o szczepionce na koronawirusa”?

W treści tego artykułu umieszczone są tzw. linki afiliacyjne naszych partnerów. Klikając w nie, wspierasz naszą działalność, nie ponosząc żadnych dodatkowych kosztów.

Przegląd stycznia 2021 w Wadowicach: top 3 artykuły z miesiąca

Oto lista najpopularniejszych wiadomości ze stycznia 2021 roku. Czy miałaś bądź miałeś okazję przeczytać je wszystkie?

📢 Szczepienia przeciw Covid-19 w Wadowicach i powiecie wadowickim. Zapisy, lista punktów - wszystko o szczepionce na koronawirusa

Od 15 stycznia rozpoczną się zapisy na szczepienia przeciwko Covid-19. Ministerstwo Zdrowia podało listę placówek i punktów szczepień w kraju, w tym 18 na terenie powiatu wadowickiego, w których będzie można to zrobić po wcześniejszym zarejestrowaniu się. Mamy listę placówek, które będą szczepić mieszkańców powiatu wadowickiego, po uprzedniej rejestracji. Zobaczcie, które to. Kliknij w przycisk „zobacz galerię” i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

📢 Pensja? 11 tys. zł miesięcznie! Wykształcenie? Nieistotne. TOP 10 najlepszych ofert pracy w Wadowicach i w powiecie wadowickim

Szukasz pracy? W Powiatowym Urzędzie Pracy w Wadowicach czekają nowe oferty pracy. W galerii znajdziecie TOP 10 najlepszych ofert pracy w powiecie wadowickim. Kliknij w przycisk „zobacz galerię” i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

📢 Najlepsze licea w powiatach: olkuskim, chrzanowskim, oświęcimskim i wadowickim w rankingu "Perspektyw". Zobaczcie, jak wypadły w rankingu

Ukazał się najnowszy prestiżowy ranking szkół średnich magazynu „Perspektywy”. Wśród najlepszych 1000 sklasyfikowanych liceów znalazło się 14 z powiatów Małopolski zachodniej: olkuskiego, oświęcimskiego, chrzanowskiego i wadowickiego. Jak wypadły nasze szkoły i które placówki - zdaniem ekspertów - osiągają najlepsze efekty w pracy z młodzieżą?
Kliknij w przycisk "zobacz galerię" i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE

Zrób sobie prezent

Materiały promocyjne partnera

Prasówka styczeń Wadowice: pozostałe wydarzenia

Poniżej prezentujemy pozostałe artykuły, które przyciągały w styczniu uwagę czytelniczek i czytelników z Wadowic. Co było tak istotne, że nie można było od tego oderwać wzroku?

📢 Wysoka k. Wadowic. Wzruszające pożegnanie 23-latka zamordowanego w Krakowie [WIDEO]

Na cmentarzu w Wysokiej koło Wadowic w środę (27 stycznia 2021) spoczął Dawid, 23-latek, który zginął od ciosów nożem na krakowskich Azorach. W ostatniej drodze towarzyszyli mu rodzice: Grażyna i Krzysztof, bracia, dziadkowie, dalsza rodzina, przyjaciele i wielu mieszkańców tej podwadowickiej wsi. Na cmentarzu parafialnym zagrał trębacz, a kapłan przypominał, by modlić się także o dusze sprawców tej zbrodni. Zobaczcie wzruszający film z ostatniej drogi Dawida.

📢 Wysoka koło Wadowic. Pogrzeb Dawida zamordowanego na krakowskich Azorach. Sprawcy w areszcie czekają na proces

23-letni Dawid pochodzący z Wysokiej koło Wadowic wrócił do rodzinnej wsi, ale nie tak miało być...
Dzisiaj (27 stycznia 2021r.) spoczął na tamtejszym cmentarzu. W ostatniej drodze towarzyszyli mu rodzice Grażyna i Krzysztof, bracia, dziadkowie i wielu znajomych. Chłopak został zamordowany na krakowskich Azorach 24 stycznia. Podejrzani o zbrodnię trafili do aresztu, gdzie będą czekać na rozprawę.

📢 Budują KFC w Wadowicach. Pierwsze w całym powiecie. Otwarcie jeszcze w tym roku

Sieć Kentucky Fried Chicken, czyli KFC, chce w Polsce otworzyć swój kolejny punkt. Obiekt powstaje w Wadowicach, przy drodze krajowej nr 52, na trasie w kierunku Krakowa. Otwarcie latem. To będzie pierwszy fast - food tej sieci w powiecie wadowickim. Obecnie najbliższa lokalizacja KFC znajduje się w Oświęcimiu.

📢 Finał WOŚP 2021 online i na rynku w Wadowicach z kucharzami z Masterchef. Co można wylicytować? Sprawdźcie

  1. Finał WOŚP odbędzie się w niedzielę, 31 stycznia 2021. W tym roku zbiórka dla oddziałów dziecięcej laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy. Impreza odbędzie się online i na wadowickim rynku. W wielu sklepach i instytucjach znajdziemy też puszki WOŚP, również w Wadowicach, Andrychowie, Lanckoronie, Kalwarii Zebrzydowskiej i w całym powiecie wadowickim. Sprawdź, gdzie można wpłacić pieniądze i co można wylicytować. Publikujemy również mapę stacjonarnych puszek oraz ich adresy.

📢 Najlepsze technika w powiatach: olkuskim, oświęcimskim, wadowickim i chrzanowskim w rankingu "Perspektyw". Zobaczcie, jak wypadły [PRZEGLĄD]

Magazyn "Perspektywy" opublikował najnowszy ranking szkół średnich w Polsce. W tym prestiżowym zestawieniu wśród najlepszych techników znalazło się 20 szkół z powiatów Małopolski zachodniej: olkuskiego, wadowickiego, oświęcimskiego, chrzanowskiego. Jak wypadły nasze szkoły i które placówki - zdaniem ekspertów - osiągają najlepsze efekty w pracy z młodzieżą?
Kliknij w przycisk "zobacz galerię" i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE

📢 WOŚP 2021 Wadowice. Sprzęt o wartości ponad 1,3 mln zł dostał wadowicki szpital dzięki Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy [ZDJĘCIA]

Do Szpitala Powiatowego w Wadowicach za sprawą Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy trafiło dużo potrzebnego i nowoczesnego sprzętu. Zasilił on przede wszystkim oddziały, na których leczeni są najmłodsi pacjenci wadowickiego szpitala, ale o nowe urządzenia zakupione dzięki WOŚP wzbogaciły się także oddziały ginekologiczno-położniczy i geriatryczny.

📢 GIS ostrzega: nie używaj tej chochli ani talerzy! Ze sklepów wycofywane są też niebezpieczne chipsy, sezam i ser 29.01.2021

Główny Inspektor Sanitarny opublikował nowe ostrzeżenie dotyczące żywności, a także wyrobów, które mają kontakt z żywnością.
Sanepid przestrzega m.in. przed używaniem wyprodukowanej w Chinach chochli, którą oferowano w sklepach Auchan. Dowiadujemy się też, że ze sklepów wycofywany jest wędzony ser góralski z Czarnego Dunajca, którego spożycie może prowadzić do choroby zwanej listeriozą. Alergicy natomiast powinni omijać określone chipsy o smaku wasabi. Są też nowe ostrzeżenia dotyczące sezamu. O jakie dokładnie marki i które partie produktów chodzi?

📢 Obostrzenia pandemiczne w Polsce mają ograniczyć Covid-19, a są pełne absurdów i bubli. W kraju tli się bunt

Absurdy obostrzeń przeciw COVID-19 są widoczne gołym okiem. Można korzystać z wyciągów w górach, o ile nie ma się ze sobą nart. Otwarte są kościoły, centra handlowe i szkoły, a zabrania się sportu na świeżym powietrzu, korzystania basenów czy kin. Absurd goni absurd.

📢 Pożar w Stryszowie. W środku nocy spalił się dom. Rodzina bez dachu nad głową Potrzebna im pomoc [ZDJĘCIA]

Dzisiaj w nocy, 28 stycznia, wybuchł pożar w Stryszowie. Zapalił się budynek mieszkalny, w którym zamieszkiwały dwie osoby. Na miejscu zdarzenia interweniowało 10 zastępów straży pożarnej, w tym Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej PSP w Wadowicach oraz OSP Stryszów, OSP Zakrzów, OSP Łękawica i OSP Stronie. Budynek nie nadaje się do zamieszkania.Rodzina została bez dachu nad głową. Ruszyła zbiórka, zorganizowana przez druhów ze Stryszowa.

📢 Lanckorona. Mieszkańcy zablokowali budowę kamieniołomu w Skawinkach. Radni głosowali przeciwko

Nie dojdzie do budowy kamieniołomu w niewielkiej wsi Skawinki (gm. Lanckorona, pow. wadowicki). Mieszkańcy, którzy nie chcieli tej inwestycji wyszli w proteście na ulice. Pod ich presją radni nie przegłosowali zmian umożliwiających realizację tego projektu. Co na to inwestorzy?

📢 Morderstwo w Krakowie. Brat zmarłego 23-latka: "Zawsze widziałem cię uśmiechniętego"

Policja wyjaśnia okoliczności śmierci 23-latka, którego ciało z ranami kłutymi znaleziono w niedzielę (24 stycznia) na jednej z klatek schodowych w bloku na osiedlu Azory w Krakowie. Sprawą zajmuje się również krakowska prokuratura. Jak usłyszeliśmy od śledczych, jeszcze we wtorek rano prowadzone były czynności. Nie wiadomo jeszcze, kto i jakie usłyszy zarzuty. Cały dzień trwają przesłuchania, potrwają do wieczora. Pogrzeb mężczyzny ma się odbyć w środę (27 stycznia). W sprawie śmierci 23-latka głos w mediach społecznościowych zabrał jego brat.

📢 Wadowice. PKP pozbyły się dworca. Firma ze Skawiny zrobi tu miejsce do imprez kulturalnych

Blisko 10 mln zł zapłaci gmina Wadowice firmie ze Skawiny za przebudowanie dworca PKP. Obiekt ma służyć artystom i miłośnikom sztuki. Jedna część budynku nazywać się będzie „Garaż kultury” a druga „Stacja kultury”. Zobaczcie, jak wadowicki dworzec PKP może wyglądać po remoncie.

📢 Wadowice. Barometr zawodów 2020, czyli gdzie łatwo znaleźć pracę, a w których sektorach lepiej jej nie szukać

W tych zawodach najłatwiej o pracę. Jak kształtował się rynek pracy w powiecie wadowickim w 2020 roku, czyli gdzie można było łatwiej znaleźć pracę, a w których sektorach notowano nadwyżki? Przechodząc do galerii znajdziecie odpowiedzi na te pytania, zwłaszcza, że koronawirus nie odpuszcza i wciąż możliwe są zawirowania na runku pracy. Warto wiedzieć, gdzie – w razie potrzeby – można poszukać łatwiej zatrudnienia.

📢 Nowe Dwory. Samochód wypadł z drogi i wpadł do rzeki. Utrudnienia dla kierowców [ZDJĘCIA]

Samochód osoby wypadł z drogi i wpadł do rzeki w miejscowości Nowe Dwory (gm. Brzeźnica). Do zdarzenia doszło w poniedziałek (25 stycznia) o godz. 7.13 na drodze powiatowej. Trwa wyciąganie pojazdu. Na drodze występują utrudnienia. W zdarzeniu nikt nie został ranny.

📢 Zagórnik k. Andrychowa. Zapaliła się kotłownia w domu jednorodzinnym

W Zagórniku k. Andrychowa w niedzielę [24.1.2021) doszło do pożaru w kotłowni jednego z domów. Sprawna interwencja strażaków sprawiła, że ogień nie strawił całego budynku.

📢 Dostałeś w zeszłym roku 370 złotych podwyżki? Nie? Pokaż ten tekst swojemu pracodawcy. Mimo pandemii płace rosną szybciej niż przed rokiem!

Przeciętna płaca w Polsce zbliżyła się pod koniec 2020 roku do granicy 6 tys. zł brutto – i wyniosła dokładnie 5973,75 zł. To o 6,6 procent, czyli 369,50 zł, więcej niż w grudniu 2019 r. – informuje Główny Urząd Statystyczny. Dane te dotyczą wprawdzie tylko firm zatrudniających powyżej 9 osób, ale wskazują jednoznacznie, że mimo pandemii płace rosną szybciej niż w bardzo dobrym przecież roku 2019.

📢 DYNASTIE małopolskiego biznesu - część 2. Alfabet rodzin z Krakowa i regionu, których firmy odniosły sukces (od G do P)

Ponoć „z rodziną najlepiej wychodzi się na zdjęciu”. Jak sobie z tym radzą najsłynniejsze w Krakowie i Małopolsce familie, których firmy odniosły finansowy sukces? Spośród tysięcy wybraliśmy 22. i stworzyliśmy pierwszy małopolski alfabet dynastii biznesu. Przed tygodniem przedstawiliśmy pierwszą jego część – od A do F. Dziś część druga: od G do P. Za tydzień ostatnia: od S do Ż. Szczegóły w galerii: wystarczy kliknąć w przycisk "zobacz galerię" i przesuwać zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

ZOBACZ KONIECZNIE

Kolno wolne od koronawirusa

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie