Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Nie tylko kremówki. TOP 6 najdziwniejszych pomysłów na promocję Wadowic. Wśród nich relaks przy podglądaniu sąsiadów

Bogumił Storch
Bogumił Storch
1. Promocja niezamierzona
Z pastorału Jana Pawła II na pomniku przy bazylice w Wadowicach kilka lat temu zaczęła tryskać woda. Niektórzy uznali to za cud. I chociaż magistrat nie miał nic wspólnego z tą akcją. to sprawa stała się bardzo głośna. W końcu ustaliliśmy, że woda spływająca z pomnika to po prostu efekt modernizacji postumentu.
1. Promocja niezamierzona Z pastorału Jana Pawła II na pomniku przy bazylice w Wadowicach kilka lat temu zaczęła tryskać woda. Niektórzy uznali to za cud. I chociaż magistrat nie miał nic wspólnego z tą akcją. to sprawa stała się bardzo głośna. W końcu ustaliliśmy, że woda spływająca z pomnika to po prostu efekt modernizacji postumentu. Bogumił Storch
Kremówki i papież Jan Paweł II najbardziej kojarzą się z Wadowicami. To małopolskie miasto słynie z zaskakujących pomysłów na swoją promocję. Kliknij w przycisk „zobacz galerię” i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

W ostatnich latach pojawiło się sporo nietypowych pomysłów na promocję Wadowic. Lokalne władze potrafią zaskoczyć kreatywnością, chociaż często wywołuje to kontrowersje.

Przygotowaliśmy dla was ranking TOP 6 dziwnych pomysłów na promocję Wadowic, niektóre są bardzo zabawne

Kliknij w przycisk „zobacz galerię” i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE

Wadowice. Symbole miasta to z Jan Paweł II i kremówki

Skąd się wzięły Wadowice? Książę oświęcimski Jan I Scholastyk wydał w Bytomiu, 27 lutego 1327 roku, akt zhołdowania swego księstwa królowi czeskiemu Janowi Luksemburskiemu. Wśród wymienionych na pergaminowym dokumencie miast, obok Zatora, Żywca i Kęt, znalazło się także miasto „Wadowicz”. Jest to pierwsza, historycznie potwierdzona wzmianka o Wadowicach, które już wówczas posiadały prawa miejskie. Miasto początkowo było niewielkim ośrodkiem, lecz od końca XVIII w., wraz z budową traktu środkowogalicyjskiego łączącego Lwów z Wiedniem, a także przeniesieniem przez władze austriackie siedziby cyrkułu wadowickiego, zaczęło się szybciej rozwijać. Obecnie, jako miasto rodzinne papieża Jana Pawła II, Wadowice stanowią ważny ośrodek pielgrzymkowy.

W 1975 roku, w związku z reformą administracyjną, Wadowice przestały pełnić funkcję stolicy powiatu. Ważnym wydarzeniem, które sprawiło, że miasto stało się rozpoznawalne, był wybór Karola Wojtyły na papieża (16 października 1978 roku). W 1984 roku rozpoczęto budowę nowej świątyni – votum wdzięczności za uratowanie papieża z zamachu, kościół Św. Piotra Apostoła został w 1991 r. konsekrowany przez Jana Pawła II. Natomiast kościół w rynku, z którym Wojtyła był związany od najmłodszych lat, zyskał od papieża w 1992 roku rangę bazyliki mniejszej. Jan Paweł II odwiedził Wadowice trzykrotnie – w latach 1979, 1991 i 1999.

Pierwszy raz w historii zmieniono kurs planetoidy

od 16 lat

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na wadowice.naszemiasto.pl Nasze Miasto