Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Kropla Pogórza tryska pod Zakliczynem. Nowa woda wypromuje Źródlany Szlak

Paweł Chwał
Jan Czaja z TOT z pierwszymi butelkami Kropli Pogórza. Na etykietach umieszczone jest m.in. logo Źródlanego Szlaku
Jan Czaja z TOT z pierwszymi butelkami Kropli Pogórza. Na etykietach umieszczone jest m.in. logo Źródlanego Szlaku Paweł Chwał
Wody mineralne rozsławiają Piwniczną, Krynicę i Muszynę, zachęcając do odwiedzenia tych uzdrowiskowych miejscowości na Sądecczyźnie. Czy podobnie będzie z Kroplą Pogórza - naszą podtarnowską wodą o wyjątkowych właściwościach regenerujących i nawadniających?

Woda wydobywana jest z ujęć w Słonej koło Zakliczyna. Do tej pory rozprowadzana była pod nazwą Ekorita, ale nie zdobyła sławy, którą cieszą się „mineralne” z okolic Nowego Sącza. Czy zatem Kropli Pogórza uda się wkraść w serca klientów i miłośników zdrowych wód?

- To woda średniozmine-ralizowana, stołowa, regenerująca organizm po ciężkiej pracy, polecana do picia szczególnie dla zatrudnionych na tak zwanych stanowiskach gorących - wylicza zalety Kropli Jan Czaja z Tarnowskiej Organizacji Turystycznej.

Woda ma być szerzej dostępna w okolicy. Planowane jest m.in. ustawienie specjalnych automatów z butelkami Kropli Pogórza przy najważniejszych atrakcjach turystycznych regionu, w tym przy Skamieniałym Mieście. Można będzie ją kupić w gminach, które połączyła idea Źródlanego Szlaku. - Długo szukaliśmy pomysłu na gadżet, który będzie promował inicjatywy związane ze Źródlanym Szlakiem. Wspólnie doszliśmy do wniosku, że tę rolę najlepiej pełnić będzie właśnie woda mineralna, która na dodatek jest czerpana na naszym terenie - mówi Jan Czaja.

Kropla Pogórza stołowana będzie również podczas różnego rodzaju eventów, spotkań, konferencji i szkoleń.

- Nie wyobrażam sobie sytuacji, że zachwalamy walory naszej okolicy, a jednocześnie na stołach serwujemy wodę, która reklamuje inne regiony i konkurencyjne miejscowości turystyczne - dodaje Czaja.

Kropla Pogórza jest dostępna w butelkach o pojemności 0,33l. Niewykluczone, że jeśli produkt się przyjmie , oferowana będzie również w większych pojemnikach, ale również ze szkła.

- Stawiam na ekologię i zdrowie i dlatego raczej nie zdecydujemy się na butelki plastikowe. Woda ze szklanej butelki smakuje zupełnie inaczej niż z plastikowej - tłumaczy Jan Czaja.

Liczący ponad 80 kilometrów Źródlany Szlak to idea, która połączyła pięć sąsiadujących ze sobą pogórzańskich gmin: Ciężkowice, Zakliczyn, Rzepiennik Strzyżewski, Gromnik i Pleśną. Opiera się ona na metodzie leczenia opracowanej przez ks. Sebastiana Kneippa, nazywanej też wodolecznictwem. Na terenie szlaku powstaną m.in. miejsca do brodzenia oraz do zimnych kąpieli w wodach solankowych. Największymi atrakcjami szlaku będą m.in. Park Zdrojowy, Dom Wody oraz oraz ścieżka poprowadzona w koronach drzew w Ciężkowicach.

FLESZ: Rolnicy mają dość. “Stop syfowi z zagranicy”

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo

Materiał oryginalny: Kropla Pogórza tryska pod Zakliczynem. Nowa woda wypromuje Źródlany Szlak - Gazeta Krakowska

Wróć na tarnow.naszemiasto.pl Nasze Miasto