KO Oświęcim. Brzezina Osiek - Górnik Brzeszcze. Derbowy remis z tragedią Wojciecha Żmudki w tle. Wyniki 15. kolejki

Jerzy Zaborski
KO Oświęcim; Brzezina Osiek - Górnik Brzeszcze 1:1. Na zdjęciu: Bartłomiej Kawczak, autor gola dla Górnika. Jerzy Zaborski
Na koniec pierwszej rundy, w derbach powiatu oświęcimskiego piłkarskiej klasy okręgowej zachodniej Małopolski, Brzezina Osiek podzieliła się na własnym boisku punktami z Górnikiem Brzeszcze. Mecz zakończył się tragedią brzeszczanina Wojciecha Żmudki, który z ciężkim złamaniem nogi trafił do szpitala. Niespodzianką była druga z rzędu porażka lidera z Gorzowa.

Goście objęli prowadzenie po rzucie karnym, po faulu na Bartłomieju Kawczaku, ale wcześniej powinni byli strzelić kilka goli po akcjach.

Dwie wyborne pozycje zmarnował Mateusz Piwowar. Z kolei Konrad Jędrusik, przy główce, szukał bliższego rogu, ale bezskutecznie.

- W pierwszej połowie należało „zamknąć” to spotkanie. Skoro nie udało nam się tego zrobić, po przerwie zaprezentowaliśmy się słabiej i to gospodarze doszli do głosu – ocenił Wojciech Włodarczyk, trener Górnika.

Po przerwie, po rzucie wolnym, wykonanym przez Wojciecha Mrowca, pierwszy strzał Dominika Burego, Rafał Korzec zdołał jeszcze obronić, ale wobec poprawki tego samego gracza był już bezradny.

W drugiej części piłkę meczową wśród gości miał Patryk Wysogląd, który jednak przegrał pojedynek z Michałem Majdą, który doskonale zna bramkarski fach.

- W mojej ocenie remis nie krzywdzi nikogo. W drugiej połowie to mój zespół dominował. W czołówce tabeli jest ogromny ścisk, więc zapowiada się ciekawa wiosna – analizował Łukasz Szczepaniak, trener Brzeziny.

Mecz zakończył się tragicznie dla brzeszczanina Wojciecha Żmudki, któremu nogę ciężko złamał przypadkowo kolega z drużyny. Do wypadku doszło na niespełna dwie minuty przed końcem. Uraz był tak ciężki, że nie ruszano zawodnika z boiska do momentu przyjazdu medyków. Sędzia zatem zakończył zawody.

- Paradoks polega na tym, że to miał być jego ostatni mecz, bo nie może się poświęcić futbolowi ze względu na sprawy osobiste. Szok, nie mogę dojść do siebie – skwitował trener brzeszczan.

Brzezina OSIEK - Górnik BRZESZCZE 1:1 (0:1)

Bramki: 0:1 Kawczak 42 karny, 1:1 Bury 68.

BRZEZINA: Majda – Ryszawy, Majcherek, Kabara (60 Bury), Merta (80 Bernaś – Zaremba, Romanek, Drabik (60 Kozioł), Mrowiec – Zemła (60 Płonka), Senkowski (80 Filip).

GÓRNIK: Korzec – Salepa, K. Jędrusik, Baraniak (70 Żmudka), Kojm – Wysogląd (56 Matys), Czerwik, Sojka, Krężel, Piwowar – Kawczak.

Sędziował: Marek KULCZYK (Chrzanów). Żółte kartki: Romanek, Senkowski, Majcherek – Krężel, Salepa, Kojm, Kawczak, Baraniak, Włodarczyk (trener). Widzów: 120.

Inne wyniki 15. kolejki:

Victoria Jaworzno – Zgoda Byczyna Jaworzno 5:0 (1:0); bramki: Lipiec 42, Duda 49, Kaiser 73, Sierczyński 85, Zieliński 88 (samob.)

Fablok Chrzanów – Halniak Targanice 1:3 (1:1); bramki: Wawak 27 – Górski 45, 50, Studnicki 89.

Nadwiślanin Gromiec – LKS Bobrek 1:1 (0:1); bramki: Bogacz 70 karny – Żmuda 2.

LKS Gorzów – Babia Góra Sucha Beskidzka 0:1 (0:1); bramka: Gołuszka 5.

LKS Żarki – Naroże Juszczyn 1:3 (1:0): bramki: Górka 4 – R. drobny 59, Kardaś 63, Romaniak 88.

Ciężkowianka Jaworzno – Skawa Wadowice 0:4 (0:3); bramki: Bulga 15 (samob.), Żuk 21, T. Bernat 32, Mleczko 66.

LKS Rajsko – Hejnał Kęty 4:1 (1:1); bramki: Formas 32, 65, 90, Wykręt 90+2 – Rogala 11.