IV liga. Orzeł Ryczów – Beskid Andrychów. W derbach ziemi wadowickiej górą Orzeł. Teraz czas na finał Pucharu Polski

Jerzy Zaborski
IV liga piłkarska w Małopolsce; derby powiatu wadowickiego: Orzeł Ryczów - Beskid Andrychów 4:0. Na zdjęciu; radość ryczowian po zdobyciu trzeciego gola bezpośrednio z rzutu wolnego, z ostrego kąra przez Rafała Góreckiego. Jerzy Zaborski
Orzeł Ryczów w derbach ziemi wadowickiej IV ligi piłkarskiej w Małopolsce pokonał na własnym boisku Beskid Andrychów. Oba te zespoły w środę, 21 września 2022, spotkają się finale Pucharu Polski wadowickiego podokręgu, ale tym razem mecz zostanie rozegrany w Andrychowie. Kliknij w przycisk „zobacz galerię” i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

Zobaczcie zdjęcia z meczu Orzeł Ryczów - Beskid Andrychów:

Po strzale Szymona Wróblewskiego, oddanym zza pola karnego, Jakub Dyrga końcami palców wypchnął piłkę ponad poprzeczkę (3 min).

Miejscowi mieli w swoich szeregach Marka Mizię, który poprowadził kolegów do zdobyczy bramkowych. Najpierw sam, z lewej strony, uderzył w przeciwne „okienko”. Później pociągnął niemal do linii końcowej boiska, by wycofać piłkę na 14 metr, a strzał wbiegającego w tempo Damiana Zięby był nie do obrony.

Wyborną okazję przed przerwą miał jeszcze Łukasz Popiela. Po jego główce piłka zatrzymała się na poprzeczce, a dogrywał mu z prawej strony Mateusz Lampart (27 min).

Na początku drugiej połowy miejscowi „posprzątali” na boisku. Najpierw Rafał Górecki, dwa metry od narożnika boiska i linii końcowej, z rzutu wolnego, bezpośrednio wkręcił piłkę w przeciwne „okienko”.

Później, po akcji oskrzydlającej – oczywiście Marka Mizi – z bliska skutecznie główkował Łukasz Popiela.

- Pierwszą połowę zagraliśmy perfekcyjnie, zarówno w przechwycie piłki, jak i jej utrzymaniu. Najważniejsze, że naszą dobrą grę „spieniężyliśmy” dwoma golami. Przy dwubramkowej zaliczce trzeba zachować czujność na początku drugiej połowy. Nam się to udało i znów strzeliliśmy dwa gole. Potem mogliśmy trochę nieco spuścić z tonu i myśleć o kolejnej konfrontacji przeciwko Beskidowi, tym razem w Pucharze Polski – powiedział Dawid Musiał, trener Orła.

Orzeł RYCZÓW – Beskid ANDRYCHÓW 4:0 (2:0)

Bramka: 1:0 Mizia 11, 2:0 Zięba 34, 3:0 Górecki 49, 4:0 Popiela 60.

Orzeł: Dyrga – Zięba (58 Janik), Garzeł, Niedzielski, Urbański – Pyciak, Para (46 Smagło), Górecki, Mizia (63 Ciećko) – Popiela (69 Kiełbus), Lampart (63 Kulig).

Beskid: K. Zaremba – Tatarczyk, Tylek, Kapera, Karcz (74 Mizera) – Koim (72 Janusiewicz), Kasiński, Koczur (80 Kopytko), Nagi – Wróblewski (72 Budka), Ceglarz (63 Matysek).

Sędziował: Wojciech Potańczyk (Kraków). Żółte kartki: Para, Zięba, Urbański – Wróblewski. Widzów: 150.

Inne mecze 9. kolejki:

Wiślanie Jaśkowice – Wolania Wola Rzędzińska 4:3 (1:1); bramki: Dynarek 5 karny, Tetych 19, Seweryn 50, Monsuru 57 - Michoń 12, 2:2 Stolarz 42, 47.

Słomniczanka – Glinik Gorlice 1:3 (1:1); bramki: Handzlik 17 - Gogola 29, 52, Śliwa 60.

Barciczanka – Wierchy Rabka-Zdrój 2:5 (2:1); bramki: Maślejak 8, Korzym 42 - M. Dudek 21, Czubin 56, Sobek 83, Kęska 90, T. Dudek 90+3.

Radziszowianka – Lubań Maniowy 0:1 (0:0); bramka: Zaika 56 karny.

Kalwarianka – Poprad Muszyna 0:2 (0:1); bramki: T. Bomba 45+1, Mrówka 78 karny

Limanovia – Bruk-Bet Termalica II 1:4 (0:4); bramki: P. Pławecki 73 (karny) - Gergel 21, Jovanovic 27 (karny), Wacławek 33, Cabała 45,

Okocimski Brzesko – Dalin Myślenice 1:3 (0:2); bramki: Cięciwa 49 - Reczulski 14, Sobala 45+1, Jędrzejowski 81 karny.

LKS Jawiszowice – Unia Oświęcim 5:2 (1:1); bramki: Hałat 9, 76 (karny), Korczyk 55, 84, Frączek 53 - Czapla 33, Lewandowski 83.