(© fot. archiwum polskapresse)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

W powiecie wadowickim najlepiej uczą w liceach ogólnokształcących. Technika są trochę z tyłu, ale też wypadły nieźle. Tak wynika z prestiżowego rankingu, który już po raz 15. ogłosiła "Rzeczpospolita" z miesięcznikiem "Perspektywy". Oceniono aż 500 liceów i 250 techników według różnych kryteriów i w wielu kategoriach.

Najwyżej w rankingu ze szkół średnich Małopolski zachodniej jest Liceum Ogólnokształcące im. Marcina Wadowity oraz Technikum nr 1 w Zespole Szkół nr 2 im. ks. Stanisława Staszica w Wadowicach.

W rankingu małopolskim Wadowita zajął 8. miejsce, przeskakując o dwa oczka wyżej w porównaniu z ubiegłym rokiem. To dało mu 159 miejsce w kraju. Najwięcej punktów szkoła otrzymała za oceny uczniów z matury z przedmiotów obowiązkowych. Prawie połowę mniej za maturę z przedmiotów dodatkowych. Najmniej zaś za oceny z olimpiad akademickich. Kapituła konkursowa oceniała licea, biorąc pod uwagę także sukcesy olimpijskie oraz opinię o uczniach szkoły wyrażoną przez kadrę akademicką. W przypadku techników dodatkowym elementem były wyniki egzaminu zawodowego.

Natomiast Technikum nr 1 znajduje się na 6. miejscu w Małopolsce i na 54. w kraju. Niewiele niżej, bo na miejscu 10. jest Technikum nr 2 w ZS nr 3 im. ks. prof. J. Tischnera w Wadowicach, co dało mu w kraju 93. miejsce. Nie najgorzej wypadło też Technikum w Powiatowym Zespole nr 2 Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego z Oświęcimia, jest na miejscu 22. Salezjańskie Publiczne Technikum w ZSZ Towarzystwa Salezjańskiego z Oświęcimia ma miejsce 25. W pierwszej pięćdziesiątce kraju nie ma średnich szkół zawodowych z Chrzanowa i Olkusza.

Licea punktują

Warto dodać, że w zachodniej Małopolsce wśród liceów na 11. miejscu jest I LO im. Króla Kazimierza Wielkiego w Olkuszu, na 20. miejscu znalazło się LO im. St. Wyspiańskiego z Kęt, a na 22. LO nr 1 im. St. Konarskiego w Oświęcimiu, zaś na 29. miejscu I Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Staszica z Chrzanowa. Na 29. Salezjańskie Publiczne Liceum Ogólnokształcące w Oświęcimiu, a na 40. IV LO im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego z Olkusza. A na 44, LO im. M. Skłodowskiej-Curie z Andrychowa.

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!