W tej przedszkolnej sali w marcu będzie żłobek

W tej przedszkolnej sali w marcu będzie żłobek (© Ewelina Żebrak)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

We Frydrychowicach powstał pierwszy w powiecie wadowickim żłobek. Już od pierwszego marca maluchy znajdą tu opiekę. Jak dotąd chętnych nie ma zbyt wielu. Być może odstraszyły zapowiadane opłaty, początkowo miało być za pobyt dziecka z wyżywieniem nawet 800 zł. Wójt gminy Wieprz, Małgorzata Chrapek, zapowiada, że koszty zmaleją o kilkaset złotych.

- Przymierzamy się do uczestnictwa w rządowym programie, dzięki któremu młode mamy pragnące rozpocząć pracę będą mogły liczyć na bezpłatną opiekę w naszym żłobku - tłumaczy Małgorzata Chrapek. - Oprócz tego opłata za czesne również zostanie obniżona o 250 złotych - dodaje. Liczy, że w 2,8- tysięczych Frydrychowicach i okolicznych wsiach znajdzie się 20 rodzin potrzebujących opieki nad małymi dziećmi.

Żłobek składa się z dwóch sal. Jedną z nich wypełnią łóżeczka i półki z pieluchami. W drugiej, dzieci znajdą baseniki z kolorowymi piłeczkami, miękkie kocyki i pluszowe zabawki.

Warunkiem przyjęcia jest wiek dziecka. Przyjęte będą jedynie te, które skończyły 20. tydzień i nie mają więcej niż trzy lata. - Teraz funkcjonuje tam oddział przedszkolny, jednak rodzice kilkorga najmłodszych dzieci już zapowiedzieli, że przeniosą swoje pociechy do żłobka - tłumaczy wójt gminy. - Reszta dzieci zostanie w przedszkolu, bo nie zamierzamy likwidować przedszkola na rzecz żłobka - dodaje wójt.

Planowany termin oficjalnego uruchomienia placówki to pierwszy marca. Odpłatność za pobyt dziecka w żłobku wynosi 350 zł miesięcznie za 8 godzin pobytu i 7 zł za każdą rozpoczętą godzinę za wydłużony pobyt. Do rachunku należy również doliczyć 150 złotych za wyżywienie. Jest również możliwość, aby rodzic we własnym zakresie zapewnił wyżywienie dla swojej pociechy.

Mieszkańcy twierdzą, że żłobek jest potrzebny, choć leży za daleko, bo w odległym od centrum przysiółku. - Tak więc do rachunku trzeba doliczyć jeszcze kilkaset złotych na dowóz dziecka - mówi Monika Fenkiej z Wieprza, mama 1,5 rocznej Julii.

Zapisy odbywają się w Urzędzie Gminy Wieprz w pokoju nr. 17. Wszelkich informacji udziela telefonicznie Bożena Smaza pod nr 33 8755-118 wew. 29.

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!