Kalwaria Zebrzydowska. Kolejne weekendy i kolejne sukcesy zawodników Grass-Hoppera [ZDJĘCIA]

Jerzy Zaborski
Udane starty na kilku imprezach zaliczyli szermierze kalwaryjskiego Grass-Hoppera. Dwa złote medale przywieźli Mikołowa.

Dawid Dębicki wśród młodzików wygrał ogólnopolskie zawody w Mikołowie. Finałową walkę wygrał z przewagą 15:10 z Bartłomiejem Musiolikiem z Górnika Radlin.

Drugi złoty medal w kategorii zuchów zgarnął Ireneusz Filek, wygrywając walkę finałową 10:7 z Antonim Ścibichem z RMKS Rybnik.

Pozostali zawodnicy kalwaryjskiego Grass-Hoppera, jak Michał Płaczek (młodzik) po zaciętej walce nie dostał się do 16., a Jerzy Stankiewicz zaliczając swoje drugie zawody przegrał tylko jednym trafieniem o wejście do 32. Gratulujemy złotych medali i dalej dopingujemy naszym zawodnikom.

Z kolei w Challenge Wratislavia, międzynarodowym turnieju szermierczym dla dzieci do lat 15, rozgrywanym od wielu lat we Wrocławiu, w tym roku kalwaryjski klub reprezentowało dwóch zawodników. Dawid Dębicki zajął 19. miejsce na 160 startujących. Kolejny zawodnik, Ireneusz Filek, startujący w najmłodszej grupie wiekowej, zajął ostatecznie 21. miejsce na 115 startujących zawodników z całego świata.

W Krakowie odbyły się mistrzostwa Małopolski juniorów w szpadzie. Z naszego klubu startowała Karolina Biela która zajęła 2. miejsce, a Dawid Dębicki był 9.